Noční proud

Čas vysílání: pondělí-neděle 23:30  |  Délka pořadu: 138 minut  
 
Noční proud - Foto: Martin Kutil

Noční proudFoto: Martin Kutil

Nejstarší živě vysílaná rozhlasová diskotéka v éteru u nás, která staví na osobnostech moderátorů. Hudebně-publicistický živě vysílaný pořad.

Noční proud je žánrově živý. Jeho hudební náplň se neřídí naprogramovaným schématem. Můžete v něm tak slyšet i hudbu, která se z běžného denního vysílání vesměs neozývá. Záleží jen na hudebním záběru moderátora. 

Vždy vás čeká elegantní pop, rock, folk i blues. A pokaždé v „neagresivní“ verzi pro všechny bez výraznějšího věkového omezení (z ohlasů víme, že nejvíc posluchačů je středního věku). Nevyhýbá se ani atraktivním hostům nebo soutěžím o CD, vstupenky na koncerty či divadelní představení. 

Od roku 2008 se pravidelně udělují výroční ceny Legenda Nočního proudu, a to v sedmi kategoriích: zpěvačka, zpěvák, skupina, objev, hudební událost roku, Legenda in memoriam a zvláštní cena. Vždy v přímém přenosu z pražského Paláce Žofín. 

Připravují:
Zdeněk Vrba
Martin Hrdinka
Jindra Eliáš
Miloš Skalka
Ilja Kučera ml.
Jitka Benešová 

Historie pořadu:
Původní námět z 80. let se inspiroval rozhlasovým vysíláním z pirátských lodí poloviny 60. let typu Caroline či Veronica. Nebo i programem legendárního Radia Luxembourg. Představoval revoluční novum. Do té doby se totiž hudební pořady předtáčely. Premiéru měl 2. října 1989 na stanici Hvězda (dnes Radiožurnál). Po proměně Radiožurnálu ve zpravodajskou stanici Noční proud zakotvil na Regině, kde najdete i více informací

V pondělí 2. listopadu 2015 přešel Noční proud na Český rozhlas Dvojku a vrátil se k původnímu dvouhodinovému formátu. Nejdřívě se vysílal půhodiny před půlnocí, od října 2016 se vysílá až po půlnoci. Audiozáznamy se od listopadu 2015 na webu nearchivují. Starší záznamy najdete v audioarchivu Reginy DAB Praha. Od 18. ledna 2016 najdete pořad v Celodenních záznamech vždy měsíc po odvysílání. 

Autor:  Miloš Skalka
Pořad: Noční proud  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-neděle 23:30  |  Délka pořadu: 138 minut  
 

Sledujte nás

Příběhy posluchačů

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas