Hudební podium

Čas vysílání: neděle po 21:00  |  Délka pořadu: 30–60 minut  
 
Hudební podium - Foto: Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain

Hudební podiumFoto: Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain

Veřejné nahrávky nejen Big Bandu Českého rozhlasu.

Záznamy veřejných koncertu rozhlasového i dalších uměleckých těles: big bandů a jejich hostů s průvodním slovem. 

Připravuje:
Veronika Rezková (dramaturgyně) 

Historie:
Big Band Českého rozhlasu je jedním z našich předních orchestrů v oblasti jazzové a taneční hudby. U vzniku tohoto hudebního tělesa stála velká muzikantská a organizátorská osobnost Karla Krautgartnera a po celou dobu působení reprezentuje toto těleso "bigbandový" zvuk naší i evropské hudební scény. Rozhlasový Big Band hrál od 60. let pod názvy Taneční orchestr Československého rozhlasu (TOČR) nebo Jazzový orchestr Československého rozhlasu (JOČR), vedli jej dirigenti Josef Vobruba, Kamil Hála, později Felix Slováček, Vladimír Popelka a spolupracovala s ním většina našich předních interpretů a autorů populární hudby a jazzu. Od roku 2002 vedl rozhlasový Big Band vynikající hudebník - skladatel a aranžér Václav Kozel. 

Od roku 2013 zaujal toto reprezentační místo orchestr s názvem Rozhlasový Big Band Gustava Broma s dirigentem Vlado Valovičem. I s tímto orchestrem, stejně jako s předchozími rozhlasovými Big Bandy, vystupují hvězdy naší populární hudby např. Karel Gott, Dasha, Ondřej Ruml, Peter Lipa a další.  

Vzhledem k tomu, že Rozhlasový Big Band Gustava Broma nevystupuje pravidelně ani nemá stálou koncertní scénu, zařazujeme v nedělní programové řadě, vyhrazené pro Big Bandy, upravené snímky a nahrávky uložené v archivu Českého rozhlasu. Ty jsou zpestřené o premiérové záznamy, nebo přímými přenosy současného rozhlasového tělesa. 

Pořad nevkládáme do Archivu pořadů. Najdete ho v Celodenních záznamech

Pořad: Hudební pódium  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: neděle po 21:00  |  Délka pořadu: 30–60 minut  
 

Sledujte nás

Příběhy posluchačů

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas