Poradna

Čas vysílání: pondělí-pátek 10:05  |  Délka pořadu: 40 minut  
 
Poradna - Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

PoradnaFoto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Kontaktní rubrika Dopoledne s Dvojkou

Máte nějaký problém? Napište nám svůj příběh a popište své potíže. Pište rovnou zde do formuláře v boční šedé liště (Příběhy posluchačů). Anebo volejte 24 hodin denně na číslo 22 155 24 22 (náš záznamník je vám neustále k dispozici). 

Pondělí: Psychologická poradna 

Máte trable se vztahy, ať už v práci, se sousedy nebo v rodině? Nevíte si rady s výchovou dětí? Ptejte se našich specialistů! Nabídneme užitečné a praktické rady. 

Úterý: Poradna se zaměřením na právo a finance 

Napálili vás? Máte problémy s reklamací zboží? Právníci a nezávislí finanční poradci nabídnou své odborné know-how a poradí s vašimi zapeklitými problémy. 

Středa: Lékařská poradna 

Jsme pro vás jako kdysi tradiční „rodinný lékař“. Specialisté vám vysvětlí vznik a průběh nemocí a popíší nové metody léčby. Snažíme se tak zvrátit trend málo informovaných pacientů a vybízíme k aktivní spolupráci s lékařem. 

Čtvrtek: Spotřebitelská poradna 

Že nejlevnější nebývá nejkvalitnější? Spolu se specialisty z časopisu dTest nebo z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze pro vás testujeme výrobky. Pomůžeme vám s výběrem toho nejlepšího za rozumnou cenu. Zajímá nás i kvalita potravin a jak je vybírat. 

Pátek: Zahrádkářská nebo chovatelská poradna 

Třikrát do měsíce vám Ludmila Dušková a Jan Kopřiva pomůžou s užitkovou i okrasnou zahradou. Dozvíte se, jak správně hnojit nebo sázet, ale i jak ošetřovat. Třeba pokojové květiny. Seznámíme vás s novými odrůdami, ale i chorobami rostlin, a jak jim čelit. Jednou měsíčně s výcvikem psů radí odborníci Jiří Ščučka nebo František Šušta (metoda pozitivního posilování). 

„Zvíře je pro nás, stejně jako sportovec pro svého trenéra, partnerem a nikoliv kusem tupé hmoty bez vlastní vůle.“
František Šusta

Součástí zahrádkářské a chovatelské poradny je on-line chat. Můžete se v něm ptát ještě zhruba 30 minut po skončení vysílací relace. Vstup do on-line chatu najdete na homepage Dvojky vždy v 10:05. Chatovat se začíná od 10:45. 

Připravují:
specialisté a odborníci z jednotlivých oblastí
Jiří Holoubek (moderátor)
Eva Kličková (moderátorka a dramaturgyně) 

Historie:
Nejrůznější druhy poraden mají ve vysílání Dvojky dlouhou tradici. Poradny najdete do 18. ledna 2016 v Archivu pořadů v rámci Dopoledne s Dvojkou a po tomto datu v Celodenních záznamech. Do března 2016 měly Poradny samostatný web, nově najdete výběr poraden v naší webové rubrice Life style

Pořad: Poradna  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-pátek 10:05  |  Délka pořadu: 40 minut  
 

Sledujte nás

Příběhy posluchačů

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace