Pohádka

Čas vysílání: neděle 13:05  |  Délka pořadu: do 55 minut  
 
Nechte se okouzlit Pohádkou na Dvojce - Foto: Rondell Melling, CC0 Public domain

Nechte se okouzlit Pohádkou na DvojceFoto: Rondell Melling, CC0 Public domain

Audiopohádky pro nejmenší vysílané v neděli nebo ve svátek po obědě. Skutečný fenomén Českého rozhlasu. Dramatizace jak klasických, tak nových pohádkových příběhů, včetně původních rozhlasových.

Pohádka představuje první dotek se slovem, s příběhem. Dítěti pomáhá utvářet základní hodnoty a dospělým umožňuje rozptýlení a chvilkový návrat do světa dětství, kde dobro vždycky vítězí nad zlem. 

Dramatická pohádka dává prostor pro rozvíjení fantazie a osobité představivosti. A to je důležité hlavně v dnešní době, orientované výhradně vizuálně. 

Po odvysílání najdete pohádky také k on-line poslechu na webu. Pořady jsou ale autorsky chráněné, a tak mohou být zveřejněny pouze týden. Kdy a jak dlouho tam konkrétní pohádku najdete, zjistíte v sekci Pohádky

Dramaturgie:
Zuzana Vojtíšková 

Historie:
Systematicky se repertoár dramatických pohádek začal vytvářet ve 40. letech. Od roku 1952 získala pohádka své pevné místo vždy v neděli po obědě a v následujících letech se stala skutečným fenoménem. Audiozáznamy pořadu vkládáme po odvysílání do iRadia k on-line poslechu. Jsou tam ale jen týden. 

Pořad: Pohádka  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: neděle 13:05  |  Délka pořadu: do 55 minut  
 

Sledujte nás

Příběhy posluchačů

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace