Stopy, fakta, tajemství...

Pořady Stopy, fakta, tajemství... můžete poslouchat on-line na našem webu ještě pět týdnů po jejich odvysílání na Dvojce.

O pořadu

Stopy, fakta, tajemství...

Čas vysílání: pondělí 18:30  |  Délka pořadu: 28 minut  
 
Pořad Stopy, fakta, tajemství pro vás exkluzivně připravuje Stanislav Motl - Foto: Khalil Baalbaki

Pořad Stopy, fakta, tajemství pro vás exkluzivně připravuje Stanislav MotlFoto: Khalil Baalbaki

Stanislav Motl dál neúnavně pátrá v archivech a hledá nečekané souvislosti.

Unikátní pořad. Mimořádně poslouchaný, diskutovaný, překvapující a vzbuzující emoce. Vyvrcholení životního pátrání, zkušeností a vášně pro postihnutí pravdy jeho autora. 

„Patřím mezi lidi, kteří žijí pro zážitky. Mnoho let jsem je hledal hlavně za hranicemi své země, v nejrůznějších světadílech, na mořích, ve velehorách, na pouštích, na sopkách.“ 

„Podobně jako mnoho dalších takto "postižených" lidí jsem se několikrát ocitl skoro až na dně, abych se pak najednou stal účastníkem prazvláštních událostí, které byly plné tajemství a odehrávaly se takříkajíc mezi nebem a zemí,“ říká Stanislav Motl. 

Mimořádné ocenění 

Pořad Letec a smrt získal v kategorii investigativní dokument soutěže The AIB International Media Excellence Awards 2011 v Londýně první místo. Ocenění je mimořádné i proto, že v roce 2010 obdržel pořad Chlapec a hvězdy také první místo. Ocenění jednoho stejného autora a dalšího dílu ze stejného cyklu je v rámci této prestižní celosvětové soutěže bezprecedentní. 

Stanislav Motl a bývalý šéfredaktor Dvojky Jaromír Ostrý při přebírání ceny Asociace mezinárodního vysílání v Londýně za pořad z cyklu Stopy, fakta, tajemství... - Foto: Jan Němeček

Stanislav Motl a bývalý šéfredaktor Dvojky Jaromír Ostrý při přebírání ceny Asociace mezinárodního vysílání v Londýně za pořad z cyklu Stopy, fakta, tajemství...Foto: Jan Němeček

A proto je těžké dostát takovému uznání a pokračovat v neklesající kvalitě dál. Témata ale neubývají. Také díky vám, kteří podněty posíláte. A tým pořadu vnímá každé nové pátrání Stanislava Motla jako výzvu ke zpracování do tvaru rozhlasového dokumentu tak, aby oslovil hlavně vás. 

Připravuje:
Stanislav Motl 

Historie:
První díl se vysílal 18. září 2010. Audiozáznamy pořadu jsou na stránkách a v Archivu pořadů dostupné pouze 5 týdnů, a to na výslovné přání autora. 

Pořad: Stopy, fakta, tajemství...  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí 18:30  |  Délka pořadu: 28 minut  
 

Sledujte nás

Příběhy posluchačů

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas