Hry a četba16. dubna  2018 v 19:45  

Dagmar Langová: O chudém rytíři a pišpišimech (1/7)

Rytíř Lukáš ze slavného rodu žil na kraji borůvkového lesa a často přemýšlel, jaké by to bylo, kdyby měl v životě štěstí. Jestli ho po různých útrapách a putování s pytlem plným pišpišimů našel, to se dozvíte v pohádkovém seriálu - Foto:  pixabay.com

Rytíř Lukáš ze slavného rodu žil na kraji borůvkového lesa a často přemýšlel, jaké by to bylo, kdyby měl v životě štěstí. Jestli ho po různých útrapách a putování s pytlem plným pišpišimů našel, to se dozvíte v pohádkovém seriáluFoto:  pixabay.com

O chudém rytíři a pišpišimech. Hajaju poslouchejte do pondělí 23. dubna 2018.

Kdo by si nepřál být bohatý a mít za ženu krásnou princeznu? Rytíř Lukáš se kvůli představě takového štěstí vydal do světa za čarodějnicí, která by mu mohla pomoci obojí získat. Jestli k čarodějnici dojde, to se dozvíte od Hajaji. 

Víte, kdo je poťouchlý a zkazí každou radost? No přeci skřítci pišpišimové! Nejsou vůbec tak dobráčtí a mírumilovní, jak vypadají na první pohled. A své si s nimi užil i statečný rytíř Lukáš, který se s pytlem plným pišpišimů vydal za štěstím. Pokud jste o nich ještě neslyšeli, tak dobře poslouchejte pohádkové příběhy, ze kterých se dozvíte víc. 

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Čte: Marcela Nohýnková
Režie:
Jaroslav Kodeš
Dramaturgie:
Zuzana Vojtíšková
Natočeno v roce 2014. 

Čtěte také: Další dostupné Hry a četby na Dvojce

Autor:  Dagmar Langová
Pořad: Hajaja  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-neděle 19:45  |  Délka pořadu: do 10 minut  
 

Dál připravujeme

Kdy vysíláme

K poslechu na jiných stanicích

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas