Hry a četba13. března  2018 v 19:45  

Dagmar Langová: Zahradnické pohádky (2/7)

Pohádkový seriál o zahradě, která začala chřadnout, a o sedmi sádrových trpaslících, kteří nakonec přišli na to, jak ji zachránit - Foto: Fotobanka Pixabay

Pohádkový seriál o zahradě, která začala chřadnout, a o sedmi sádrových trpaslících, kteří nakonec přišli na to, jak ji zachránitFoto: Fotobanka Pixabay

O květině, které se nechtělo růst. Hajaju pposlouchejte do úterý 20. března 2018.

Konvička s Moudrákem brzy pochopili, že je potřeba se o pustnoucí zahradu postarat. A když pod keřem objevili chřadnoucí rostlinu, začal o ni Konvička pečovat tak, až z toho sám onemocněl. Dostane se z horeček a zachrání květinu? 

Krásnou zahradu s květinami a stromy, plnou nevšední vůně může obdivovat každý. Na kvetoucí rostliny je vždycky radost pohledět. Jen jejich krásu nesmí začít zastiňovat plevel. Co se stane, když starý zahradník onemocní? Dokáží jeho práci zastat zahradní trpaslíci? A budou se umět dohodnout, co kdo udělá, aby se mohli pyšnit krásným prostředím kolem sebe? To se dozvíte z Hajajových pohádek. 

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Čte: Václav Svoboda
Napsala:
Dagmar Langová
Režie:
Yvona Žertová
Dramaturgie:
Zuzana Vojtíšková
Natočeno v roce 2015. 

Čtěte také: Další dostupné Hry a četby na Dvojce

Autor:  Dagmar Langová
Pořad: Hajaja  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-neděle 19:45  |  Délka pořadu: do 10 minut  
 

Dál připravujeme

Kdy vysíláme

K poslechu na jiných stanicích

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas