Hry a četba4. února  2018 v 20:00  

Eduard Fiker: Čichač

Český prozaik, dramatik, scénárista a překladatel z angličtiny Eduard Fiker je jedním ze zásadních představitelů detektivního žánru v české literatuře - Foto: Fotobanka Pixabay

Český prozaik, dramatik, scénárista a překladatel z angličtiny Eduard Fiker je jedním ze zásadních představitelů detektivního žánru v české literatuřeFoto: Fotobanka Pixabay

Sci-fi detektivka o zpronevěřeném dědictví a pokusy s hranicemi lidských možností. Poslouchejte do neděle 11. února 2018.

Román vypráví o muži, který si v krizové životní situaci nechá do nosu transplantovat dokonalejší čichový psí orgán. Právě tak se stane schopným detektivem. 

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Autor, jenž občas vtipně do děje vstupuje a diskutuje se čtenářem o potížích tvůrců smyšlených příběhů, líčí s jistou dávkou humoru nejprve vlastní zrození „čichače“ a pak na jednoduchém detektivním příběhu předvádí přednosti takto zdokonalené lidské bytosti i její perspektivní možnosti v širší lidské činnosti. 

Osoby a obsazení: Josef Pekárek, zvaný Píček (Miroslav Středa), Hatinka (Jitka Molavcová), Martin (Luděk Munzar), Angler (Soběslav Sejk), Řimbaba (Ilja Racek), Kormorán (Jan Teplý), Kurz (Jiří Adamíra), Kurzová (Jana Hlaváčová), Pacák (Bohumil Bezouška), Bukovský (Miroslav Vladyka), hostinský (Jan Maršálek), asistent (Viktor Vrabec), domovnice (Ludmila Roubíková), policista (Miloš Rozhoň), reportér (Miloš Hlavica), muž (Jiří Šrámek) a žena (Alexandra Tomanová)
Dramatizace: Jan Kolář
Dramaturgie: Roman Kopřivík
Režie: Jiří Horčička
Natočeno v roce 1991 

Čtěte také: Ostatní hry a četby na Dvojce

Autor:  Eduard Fiker
Pořad: Rozhlasová hra  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: neděle 20:00  |  Délka pořadu: 40–100 minut  
 

Dál připravujeme

Kdy vysíláme

K poslechu na jiných stanicích

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace