Hry a četba13. října  2016 v 19:45  

František Nepil: Já Baryk (11/12)

Na všechny už čeká hlídací pes Baryk, který ústy Jana Hartla vypráví o svých psích radostech i starostech... - Foto: Martin Velíšek

Na všechny už čeká hlídací pes Baryk, který ústy Jana Hartla vypráví o svých psích radostech i starostech...Foto: Martin Velíšek

A můj krtek. Hajaja je k poslechu do čtvrtka 20. října 2016.

Normálnímu horku se říká horko. Když hřeje ještě víc, je to vedro. A po vedru?To už ani nemá lidský název. Občas lidé říkají: "Je mi vedro jako psovi!", protože si myslí, že žádné ze zvířat horkem více netrpí. Jak se chová pes, když je mu příliš teplo? A co dělají krtci? To vám prozradí Hajaja. 

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Celé dvanáctidílné vyprávění vzniklo podle knížky Františka Nepila, která nese podtitul Malý přírodopis pro malé pejsky a velké pejskomily. Malý přírodopis je sepsaný srozumitelně, názorně, věrně a tak, jak to namouduši je od švestek do žní. Proč od švestek do žní? Protože se začíná v září, kdy obvykle dozrávají švestky a odlétají vlaštovky, a každému měsíci v roce náleží jedno vyprávění. 

Čte: Jan Hartl
Pro rozhlas připravil: Dimitrij Dudík
Hudební spolupráce: Hana Brothánková
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Režie: Dimitrij Dudík
Natočeno v roce 2003. 

Autor:  ČRo Dvojka
Pořad: Hajaja  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-neděle 19:45  |  Délka pořadu: do 10 minut  
 

Dál připravujeme

Kdy vysíláme

K poslechu na jiných stanicích

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace