Hry a četba10. června  2018 v 19:45  

Hana Lehečková: Vesmírné putování komety Julie (10/10)

Všimli jste si někdy v noci na obloze takového malého, ale jasného světýlka? Svítí úplně vzadu, v tom nejzazším rohu vesmíru. Už ho vidíte? To je kometa Julie - Foto: Fotobanka Pixabay

Všimli jste si někdy v noci na obloze takového malého, ale jasného světýlka? Svítí úplně vzadu, v tom nejzazším rohu vesmíru. Už ho vidíte? To je kometa JulieFoto: Fotobanka Pixabay

Domov. Hajaju čte živě Marek Němec. Poslouchejte do neděle 17. června 2018.

Přišel čas navštívit svůj bývalý domov v galaxii Mléčná dráha! Kometa Julie chtěla znovu vidět obětavé Slunce, velkého vládce sluneční soustavy. Těšila se na statečného Merkura, krásnou Venuši, přátelskou Zemi i hloubavého Marse. Toužila se poklonit vznešenému Jupiteru, pozdravit vtipálka Saturna i zadumaného Urana a ještě jednou poklábosit s upovídaným Neptunem. Nevěděla však, že sluneční soustavu někdo napadl! Jak Julie svým kamarádům pomůže? 

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Kometa Julie putuje napříč galaxiemi už tisíce let a zažívá na svých cestách věci možné i nemožné, potkává bytosti skutečné i neskutečné a zakouší příběhy doslova nadpozemské. Dobrodružné příběhy ze všech koutů vesmírů čte živě desítka českých herců a hereček. 

Čte: Marek Němec
Dramaturgie: Lenka Veverková 

Čtěte také: Další dostupné Hry a četby na Dvojce

Autor:  Hana Lehečková
Pořad: Hajaja  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-neděle 19:45  |  Délka pořadu: do 10 minut  
 

Dál připravujeme

Kdy vysíláme

K poslechu na jiných stanicích

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas