Hry a četba9. června  2018 v 19:45  

Hana Lehečková: Vesmírné putování komety Julie (9/10)

Všimli jste si někdy v noci na obloze takového malého, ale jasného světýlka? Svítí úplně vzadu, v tom nejzazším rohu vesmíru. Už ho vidíte? To je kometa Julie - Foto: Fotobanka Pixabay

Všimli jste si někdy v noci na obloze takového malého, ale jasného světýlka? Svítí úplně vzadu, v tom nejzazším rohu vesmíru. Už ho vidíte? To je kometa JulieFoto: Fotobanka Pixabay

Měsíční trojčata. Hajaju čte živě Matouš Ruml. Poslouchejte do soboty 16. června 2018.

Kometa Julie se rozhodla navštívit svou kamarádku z dětství, písčitou planetu jménem Klára. Kde byly ty doby, kdy spolu chodily do jedné třídy, po škole si hrály na schovávanou v pásmu asteroidů a mlsaly cukrovou mlhovinu. Nyní byla Klára už dospělá planeta a kolem ní se neustále motaly její tři Měsíce. Tolik starostí a žádný klid. Jak Julie své kamarádce pomůže? 

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Kometa Julie putuje napříč galaxiemi už tisíce let a zažívá na svých cestách věci možné i nemožné, potkává bytosti skutečné i neskutečné a zakouší příběhy doslova nadpozemské. Dobrodružné příběhy ze všech koutů vesmírů čte živě desítka českých herců a hereček. 

Čte: Matouš Ruml
Dramaturgie: Lenka Veverková 

Čtěte také: Další dostupné Hry a četby na Dvojce

Autor:  Hana Lehečková
Pořad: Hajaja  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-neděle 19:45  |  Délka pořadu: do 10 minut  
 

Dál připravujeme

Kdy vysíláme

K poslechu na jiných stanicích

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas