Hry a četba19. června  2017 v 19:45  

Klára Vlasáková: O Vítkovi a dívce s modrými vlasy (1/7)

Když našli rybáři jednoho dne ležet na břehu moře dívku s modrými vlasy, rozhodně je nenapadlo, co všechno se po jejím příchodu změní - Foto:  pixabay.com

Když našli rybáři jednoho dne ležet na břehu moře dívku s modrými vlasy, rozhodně je nenapadlo, co všechno se po jejím příchodu změníFoto:  pixabay.com

Co moře vyplavilo. Hajaju poslouchejte do pondělí 26. června 2017.

Devítiletý Vítek neznal podzim, ani zimu a o jaru si přečetl jen v knížkách. Bydlel totiž ve městě, kde měli dusno a sucho pořád. To se však změnilo v den, kdy rybáři zachránili z moře tonoucí modrovlasou dívku. Co se dělo dál? Poslechněte si Hajaju! 

Rybáři jednoho dne našli ležet na břehu moře dívku s modrými vlasy. Odnesli ji do města, kde nikdy nepršelo a kde vládlo strašlivé sucho. A stala se zvláštní věc. Léta mrtvé rostliny začaly najednou divoce růst a plodit. Brzy se ukázalo, že nenadálou hojnost ovlivňuje dívčina přítomnost. Rozhodlo se tedy, že musí být ostře střežena v temném sklepení. Zachrání ji devítiletý Vítek? 

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Čte: Pavel Oubram
Režie:
Martina Schlegelová
Dramaturgie:
Lenka Veverková
Natočeno v roce 2017. Premiéra. 

Čtěte také: Další dostupné Hry a četby na Dvojce

Autor:  Klára Vlasáková
Pořad: Hajaja  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-neděle 19:45  |  Délka pořadu: do 10 minut  
 

Dál připravujeme

Kdy vysíláme

K poslechu na jiných stanicích

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace