Hry a četba16. května  2018 v 19:45  

Šárka Váchová: Šlupka a Buby (3/7)

Otakar Brousek ml. vypráví o přátelství lesní skřítkovské holčičky Šlupky s městským skřítkem Bubym a o jejich dobrodružství v lese nedaleko starého pařezu u potoka - Foto: Kajetán Písařovic

Otakar Brousek ml. vypráví o přátelství lesní skřítkovské holčičky Šlupky s městským skřítkem Bubym a o jejich dobrodružství v lese nedaleko starého pařezu u potokaFoto: Kajetán Písařovic

Jak se vylíhli bažantíci. Hajaja je k poslechu do středy 23. května 2018.

Když se líhnou bažantíci, je to stejná radost, jako když se rodí dítě. Šlupka i Buby byli při tom, když na svět zpod skořápky vykouklo šestnáct hlaviček malých ptáčátek. 

Mít kamarády a nebýt na světě sám, to je důležité nejen pro lidi, ale taky pro skřítky. Klidně se spolu mohou přátelit lesní skřítkovská holčička Šlupka a městský skřítek Buby. Společně dokáží zažít nejedno dobrodružství v lese nedaleko starého pařezu u potoka. Například zachrání bažantí vajíčka, potrestají chuligány, postaví si loď a vydají se s ní na zkušenou a nakonec za pomoci dalších obyvatel lesa dokáží uhasit požár. 

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout. 

Čte: Otakar Brousek ml.
Režie:
Jaroslav Kodeš
Dramaturgie:
Zuzana Vojtíšková
Natočeno v roce 2016. 

Čtěte také: Ostatní dostupné Hry a četby na Dvojce

Autor:  Šárka Váchová
Pořad: Hajaja  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-neděle 19:45  |  Délka pořadu: do 10 minut  
 

Dál připravujeme

Kdy vysíláme

K poslechu na jiných stanicích

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace