Hry a četba17. května  2018 v 19:45  

Šárka Váchová: Šlupka a Buby (4/7)

Otakar Brousek ml. vypráví o přátelství lesní skřítkovské holčičky Šlupky s městským skřítkem Bubym a o jejich dobrodružství v lese nedaleko starého pařezu u potoka - Foto: Kajetán Písařovic

Otakar Brousek ml. vypráví o přátelství lesní skřítkovské holčičky Šlupky s městským skřítkem Bubym a o jejich dobrodružství v lese nedaleko starého pařezu u potokaFoto: Kajetán Písařovic

Kouř z auta. Hajaja je k poslechu do čtvrtka 24. května 2018.

Zapálená cigareta, hlasitá hudba a auto do lesa nepatří. A tak se Šlupka, Bubya další kamarádi rozhodli, že potrestají dva mladé výrostky, kteří si přijeli k potoku umýt zablácený vůz.  

Mít kamarády a nebýt na světě sám, to je důležité nejen pro lidi, ale taky pro skřítky. Klidně se spolu mohou přátelit lesní skřítkovská holčička Šlupka a městský skřítek Buby. Společně dokáží zažít nejedno dobrodružství v lese nedaleko starého pařezu u potoka. Například zachrání bažantí vajíčka, potrestají chuligány, postaví si loď a vydají se s ní na zkušenou a nakonec za pomoci dalších obyvatel lesa dokáží uhasit požár. 

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line (ještě týden po odvysílání). Audioknihy nejde stáhnout.

Čte: Otakar Brousek ml.
Režie:
Jaroslav Kodeš
Dramaturgie:
Zuzana Vojtíšková
Natočeno v roce 2016. 

Čtěte také: Ostatní dostupné Hry a četby na Dvojce

Autor:  Šárka Váchová
Pořad: Hajaja  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-neděle 19:45  |  Délka pořadu: do 10 minut  
 

Dál připravujeme

Kdy vysíláme

K poslechu na jiných stanicích

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace