Life style10. května  2018 v 10:05  

Propadák dTestu! Dnešní gothajské salámy mají k těm dřívějším daleko

Gothaj podávaný s cibulí a octem byl kdysi poměrně běžnou součástí českého jídelníčku - Foto: Petr Kološ

Gothaj podávaný s cibulí a octem byl kdysi poměrně běžnou součástí českého jídelníčkuFoto: Petr Kološ

Má pověst laciné a ne dvakrát zdravé svačinky. Jak dopadlo 12 vzorků oblíbeného českému salámu ve spotřebitelském testu?

Do testu se dostalo 12 vzorků gothajského salámu, které redaktoři dTestu nakoupili v běžné obchodní síti, pro jeden vzorek se vydali i na Slovensko. Výrobky v testu se lišily především v obsahu masa: některé obsahovaly minimálních 40 %, jiné 70 i víc. Podle toho se lišila i jejich cena. 

Vítěz dTestu:
gothajský salám z davelského Řeznictví z Dolejších
(získal dobrou známku, chuťově byl jen uspokojivý)

Dříve lepší než dnes 

Dva vzorky neodpovídaly základním fyzikálním a chemickým požadavkům, které stanovuje vyhláška. „Ve dvou případech jsme narazili na stopy po strojně odděleném masu, tzv. separátu,“ dodává Jan Maryška z časopisu dTest. 

Normy pro gothaj vždy vyžadovaly světle růžovou barvu, pevnou konzistenci a příjemnou čerstvou chuť. Dřívější předepsané složení ale zahrnovalo jen hovězí a vepřové maso, vepřové sádlo, vodu, koření, sůl, dusitan. V slámu nebyla žádná přídavná látka. Na rozdíl od dneška. 

I vítěz testu chutnal pouze uspokojivě 

Milovníci tradičních českých uzeni si často stýskají, že dnešní salámy nechutnají jako kdysi. Výsledky testů to bohužel potvrzují - Foto: Ladislav Bába

Milovníci tradičních českých uzeni si často stýskají, že dnešní salámy nechutnají jako kdysi. Výsledky testů to bohužel potvrzujíFoto: Ladislav Bába

Sedmi z 12 výrobků nakonec dTest udělil nedostatečnou. Hlavně kvůli kvalitě a obsahu použitého masa. Složení většiny z nich neodpovídalo tomu, co bylo na etiketě: dva vzorky měly nižší obsah masa, pět vzorků obsahovalo nedeklarovanou drůbeží bílkovinu. 

Neslavně dopadla i ochutnávka. Padaly při ní pouze dostatečné a uspokojivé známky. Největší problém byl s konzistencí – plátky salámu byly příliš měkké a salám byl mazlavý. Chuť byla „nevyvážená“ a obsahovala „různé cizí příchuti“. I vítěz destu dopadl chuťově jen uspokojivě. 

Ruský příbuzný 

Historie gothajského salámu sahá do poloviny 19. století, kdy se řezníci vybavili průmyslovými stroji. Výroba v domácích by totiž podmínkách nebyla možná. Za jeho vznikem stojí prý gothajský řezník Kästner, který si své řeznické umění přivezl z Ruska. Gothaj je možná příbuzný ruského vařeného salámu cervelat, který se v Rusku dělá dodnes. 

Pořad: Poradna  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-pátek 10:05  |  Délka pořadu: 40 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Příběhy posluchačů

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace