Tobogan

Tobogan s Alešem Cibulkou - Foto: Khalil Baalbaki

Tobogan s Alešem CibulkouFoto: Khalil Baalbaki

Zábavná živě vysílaná talkshow Aleše Cibulky vysílaná nově z rozhlasového studia S1 na Vinohradské 12 v Praze anebo přímo z domova známé osobnosti.

Tobogan zábavy. Pořad, ve kterém se o známých lidech dozvíte to, co jste ještě nevěděli. Přímo z jejich úst. Anebo díky němu objevíte nové zajímavé osobnosti. Pořad připomíná taky významná, zapomenutá i absurdní výročí. Zve lidi se společnými sny nebo koníčky. 

Kromě Toboganů v pyžamu (sestřihu z neformální návštěvy v oblíbeném prostředí hosta, který vysíláme každou první sobotu v měsíci) se vysílá živě, včetně živě hrané muziky. Od 14. ledna 2017 se nově vysílá z rozhlasového studia S1 na Vinohradské 12 v Praze. 

Vstupenky ZDARMA rezervujte vždy pouze v úterý před sobotním pořadem na telefonu 221 551 303, a to v čase 8:00–10:00 nebo 16:00–18:00 hodin. KAPACITA NA SOBOTU 21. LEDNA 2017 JE UŽ VYČERPÁNA. 

Na konci každého dílu zazní soutěžní otázka. Odpovědi můžete psát na e-mail tobogan@rozhlas.cz. Odměnu získá ten posluchač, jehož odpověď bude 33. správná. Jméno výherce oznámí moderátor v následujícím přímém přenosu Toboganu. 

Připravují:
Aleš Cibulka (moderátor)
Jaroslav Pokorný (slovesný redaktor)
Kateřina Coufalová (produkce) 

Historie:
Legendární pořad Tobogan se vysílá od 24. listopadu 1990. Jeho název i koncepci vymyslel pro moderátora Tomáše Slámu dramaturg Ivan Rössler. Původně byl pořad jen dvacetiminutový a vysílal se ze záznamu bez publika Brzy ale přešel k současné podobě. Původní znělku vytvořil Otakar Olšaník. 

 

Původní znělka Toboganu

Vložit na svůj web

Po smrti Tomáše Slámy 15. června 2004 se nejdříve uvažovalo i o zrušení pořadu. V září 2004 se ho ale ujalo moderátorské duo Aleš Cibulka a Petr Jančařík. Po dvou letech Jančaříka na tři měsíce vystřídal Jaroslav Dušek. Od 1. ledna 2007 ho ale moderuje Aleš Cibulka sám. 

Ten také vymyslel koncept Toboganu v pyžamu. Nejdříve si zval různé osobnosti k sobě do bytu a pro vytvoření neformální atmosféry je přijímal v pradědečkově stoletém pyžamu. 

 

Nová znělka Toboganu

Vložit na svůj web

Od ledna 2005 najdete audiozáznamy pořadu ve webovém archivu Archivu pořadů. Nejdříve byly záznamy i ke stažení s možností nastavit si podcasty. Od června 2014 došlo v souvislosti s autorskými právy ke změně a pořad najdete jen k on-line poslechu (stream). 

Na podzim 2014 pořad získal novou, modernější znělku. V lednu 2015 Aleš Cibulka s 1000. dílem Toboganu vyprodal Lucernu. V lednu 2017 se pořad přestěhoval z Divadla U Hasičů do rozhlasového studia S1 na Vinohradské 12 v Praze. 

Více k historii pořadu také zde. Články ke starším dílům až do června 2015 najdete na těchto stránkách. Od července 2015 se jejich obsah neaktualizuje. 

Čtěte také: Články a fotografie ke starším dílům pořadu Tobogan. Od června 2015 neaktualizujeme

Sledujte nás

Příběhy posluchačů

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace