Evropská unie

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Městečko Eu se musí přejmenovat kvůli internetovým vyhledávačům

Alena Adámková  27.02.2009 09:53
Zámek v městečku Eu v Normandii - Autor: www.ville-eu.fr
Zámek v městečku Eu v Normandii
Autor:    www.ville-eu.fr  

Francouzské městečko Eu doplatilo na své jméno. Kvůli internetovým prohlížečům a existenci zkratky EU pro Evropskou unii je bývalé turistické centrum v Normandii na pokraji krachu. Nalézt jakékoli informace o malém zámeckém sídle na internetu je totiž nemožné. A proto teď radní odhlasovali, že se město přejmenuje. 

Když totiž do internetového vyhledávače zadá člověk heslo Eu, tak vyjedou pouze odkazy související s Evropskou unií, nikoli s městečkem. A ve francouzské verzi vyhledávače se zase objeví stránky související s tvarem slovesa mít (avoir).

Malé normandské město přitom nabízí turistům nádherný zámek obklopený zahradami. Starostka Marie-Françoise Gaouyerová má dvě možnosti, buď internetovým vyhledávačům zaplatí tisíce eur za to, aby odkaz na stránky města při vyhledávání hesla "Eu" umístily na první příčky mezi výsledky, nebo prostě a jednoduše jméno města změnit.

"Druhá možnost se jeví jako nejrozumnější," myslí si starostka Gaouyerová. Podle ní by tak město mohlo získat nové jméno Ville d´Eu (Město Eu), ale ve hře jsou také Eu-le-Château (Eu zámek) a Eu-en-Normandie (Eu v Normandii). V městečku Eu v minulosti pobývali také Jana z Arku a Vilém Dobyvatel.


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Evropská unie
v rubrice: Zajímavosti

NA STEJNÉ TÉMA

DÁLE V RUBRICE


Archiv

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas