Evropská unie

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

Bludné balvany za loňský rok rozdány

Jiří Suchomel  17.03.2009
Český klub skeptiků SISYFOS
Český klub skeptiků SISYFOS  

Český klub skeptiků Sisyfos každoročně uděluje Bludné balvany za zvýraznění přínosu jednotlivců i různých spolků k matení české veřejnosti a rozvoji blátivého způsobu myšlení. Ceny za rok 2008 byly vyhlášeny v pondělí na půdě Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. 

Hned dvakrát se na seznamu laureátů objevuje pořad Detektor, který vysílala Česká televize. Zlatý Bludný balvan v kategorii družstev za něj získala Rada České televize a stříbrný Bludný balvan v kategorii jednotlivců obdržela JUDr. Darja Macáková. Rada si cenu vysloužila promyšlenou a vytrvalou obhajobou pořadu, JUDr. Macáková byla oceněna za odvážné prosazení průkopnického seriálu do vysílání České televize.

Kreacionistický cyklus "Kde jsme ztratili křídla" přilákal do Kongresového centra v Praze mnoho zájemců. Někteří z nich navštěvovali přednášky pravidelně - Autor:Jiří Suchomel
Kreacionistický cyklus "Kde jsme ztratili křídla" přilákal do Kongresového centra v Praze mnoho zájemců. Někteří z nich navštěvovali přednášky pravidelně
Autor:   Jiří Suchomel , fotografie z mobilního telefonu  

Stříbrný Bludný balvan v kategorii družstev putuje ke společnostem MAKAM a Amaranta. Ty pod značkou VodaEco nabízely přístroj k revitalizaci vody podle tyrolského patentu na obnovení přírodních kvalit vody. Občanské sdružení Maranatha dostalo bronzový balvan za propagaci biblického kreacionismu vydávaného za vědu. Sdružení například uspořádalo v loňském roce na přelomu října a listopadu cyklus přednášek s názvem "Kde jsme ztratili křídla".

V kategorii jednotlivců zvítězil MUDr. Josef Jonáš díky objevu řízené a kontrolované detoxikace, která by mohla "zajistit zdravé fungování organismu po celý život a prodloužit jej až někam k bájné hranici". RNDr. Emil Páleš, CSc., získal bronzový balvan za "objev andělů, nad nímž 'odborní oponenti ztratili dech a církev je v rozpacích'".

Proslov Jiřího Grygara a zdůvodnění cen najdete na webových stránkách Českého klubu skeptiků Sisyfos.


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Evropská unie
v rubrice: Zpravodajství

Související příspěvky:

NA STEJNÉ TÉMA

DÁLE V RUBRICE


Archiv

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas