Evropská unie

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONČENÁ.
Tuto stránku jsme přesunuli do Archivu webů ČRo.
Uvedené informace proto nemusejí být aktuální a některé soubory mohou být nedostupné.

EU chce celoevropskou registraci vakcíny proti prasečí chřipce

testy na prasečí chřipku - Autor: ČTK
testy na prasečí chřipku
Autor:    ČTK  

Evropská unie se chce už brzy shodnout na registraci vakcíny proti takzvané prasečí chřipce. Vyplývá to z jednání ministrů zdravotnictví "sedmadvacítky" v Lucemburku. Podle současných pravidel zdaleka ne všechny země uznávají registrování této vakcíny v jiné zemi EU. 

Česká ministryně zdravotnictví Dana Jurásková zdůraznila, že dohoda není možná okamžitě. "Nejsme připraveni na to, učinit konkrétní závěry z toho důvodu, že postrádáme dostatek informací, které by nám otevřely oči a to rozhodování usnadnily", řekla Jurásková.

Světová zdravotnická organizace teprve nedávno oznámila, jaký typ viru takzvanou prasečí chřipku způsobuje. Podle Juráskové je dohoda o registraci vakcín pravděpodobná během švédského předsednictví Unie. To začíná 1. července.

Světová zdravotnická organizace mezitím oznámila, že je kvůli nové nemoci blízko vyhlášení pandemie. Dosud šíření této choroby hodnotila jako epidemii. Novým virem se podle nejnovějších údajů nakazilo přes 26 tisíc lidí v 73 zemích světa. Náměstek generální ředitelky světové zdravotnické organizace Keiji Fukuda vyjádřil znepokojení z nového náporu této choroby v zemích, jako je Austrálie.


 

Nacházíte se

v tematickém okruhu: Témata
na webu: Evropská unie
v rubrice: Zpravodajství

NA STEJNÉ TÉMA

DÁLE V RUBRICE


Archiv

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIÉRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 Český rozhlas