Euroradio Folk Festival

Kantely, housle, akordeony, balalajky, hrdelní zpěv, jódlování – to vše lze kromě jiného slyšet na každoročním Euroradio Folk Festivalu. - Foto: Michal Ramus

Kantely, housle, akordeony, balalajky, hrdelní zpěv, jódlování – to vše lze kromě jiného slyšet na každoročním Euroradio Folk Festivalu.Foto: Michal Ramus

Kantely, housle, akordeony, balalajky, hrdelní zpěv, jódlování – to vše lze kromě jiného slyšet na každoročním Euroradio Folk Festivalu, kde kapely a jednotliví umělci svými etnickými, jazzovými, tradičními a nadžánrovými projekty nově vymezují hranice world music.

Tato akce není pouhým festivalem. Jde o platformu představující neuvěřitelnou rozmanitost hudebních žánrů a ozvuky různých stylů života v evropské world music. Jejím cílem je uchovávat jedinečnou tradici lokálních a regionálních kořenů a zároveň se otevřít nejnovějším trendům, migracím a setkáním. 

Mapa festivalu - Foto:  Euroradio Folk Festival

Mapa festivaluFoto:  Euroradio Folk Festival

Festival reflektuje život Evropanů v celé jeho pestrosti: kdo jsme, odkud pocházíme a kam směřujeme. 

Od svých počátků v roce 1980 poskytl Eurorádio Folk Festival více než dvěma tisícovkám zpěváků a instrumentalistů nebývalou příležitost předvést obrovské množství tradiční hudby Evropy i jiných kontinentů a navázat kontakt s ostatními hudebníky. 

Díky koncertním výměnám v rámci sítě Eurorádia se mnozí umělci prosadili daleko za hranicemi své domoviny. 

Festival se již konal na mnoha různých místech Evropy, od norského Førde přes španělskou Segoviu a irský Cork až po Moskvu. Letos zavítá díky Českému rozhlasu do malebného Českého Krumlova! Kudy tam? 

Vstup zdarma 

Leták s mapkou
Festivalový katalog
Informační leták A5
 

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas