Interpreti21. července od 17:00, Jízdárna  

Ethnolika

Skupinu Ethnolika založila v roce 2015 pětice mladých hudebníků. Styl kapely je směsicí bulharské lidové hudby, etnické hudby, blues, rocku, folku a fusion - Foto:  Ethnolika

Skupinu Ethnolika založila v roce 2015 pětice mladých hudebníků. Styl kapely je směsicí bulharské lidové hudby, etnické hudby, blues, rocku, folku a fusionFoto:  Ethnolika

Bulharsko

Veselka Stambolieva - zpěv
Velička Čauševa - zpěv, klavír
Ajšen Osenska - zpěv
Veli Čaušev - tambura, kytara, klavír
Mustafa Osenski - perkuse 

Skupinu Ethnolika založila v roce 2015 pětice mladých hudebníků. V následujícím roce iniciovali vznik projektu Zpívejte s námi, kterého se zúčastnili slavní bulharští umělci, a pořídili studiové nahrávky pro své debutové album. Styl této kapely je směsicí bulharské lidové hudby, etnické hudby, blues, rocku, folku a fusion. Členové Ethnoliky už vystoupili na mnoha bulharských festivalech a koncertovali po celé Evropě.  

Veli Čaušev je držitelem ocenění získaných v interpretačních a kompozičních soutěžích. Jeho díla vyšla na albu Life is Music s účastí Veličky Čauševy.  

Velička Čauševa je zpěvačka působící v souboru Dragostin Folk a ve sboru Bulgarian Voices Angelite Women’s Choir. Natočila mnoho autentických písní karakačanské etnické skupiny. 

Veselka Stambolieva je zpěvačkou sboru The Great Voices of Bulgaria Women’s Choir a souboru Aqua-Delia Vocal Ensemble. Ajšen Osenska a Mustafa Osenski byli členy mnoha folkových formací a založili kapelu Yakoruda Ensemble. 

Kontakt:
vilijan2@gmail.com 

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas