Interpreti22. července od 18:00, Respirium  

FEDERSPIEL

V roce 2004 se sedm mladých rakouských hudebníků, vídeňských studentů hudby, rozhodlo založit dechový soubor FEDERSPIEL. Hlavními složkami jejich skladeb, aranžmá a vystoupení jsou kreativita, spontánnost a humor - Foto: Maria Frodl

V roce 2004 se sedm mladých rakouských hudebníků, vídeňských studentů hudby, rozhodlo založit dechový soubor FEDERSPIEL. Hlavními složkami jejich skladeb, aranžmá a vystoupení jsou kreativita, spontánnost a humorFoto: Maria Frodl

Rakousko

Frederic Alvarado-Dupuy - klarinet, zpěv
Simon Zöchbauer - trubka, křídlovka, citera, zpěv
Philip Haas - trubka, křídlovka, zpěv
Ayac Jimenez-Salvador - trubka, křídlovka, zpěv
Thomas Winalek - trombon, basová trubka, zpěv
Matthias Werner - trombon, zpěv
Roland Eitzinger - tuba, zpěv 

V roce 2004 se sedm mladých rakouských hudebníků, vídeňských studentů hudby, rozhodlo založit dechový soubor FEDERSPIEL. Hlavními složkami jejich skladeb, aranžmá a vystoupení jsou kreativita, spontánnost a humor. 

Základ jejich koncertů i nahrávek tvoří lidová hudba z Rakouska a sousedních zemí. Jádro repertoáru sestává z vlastních skladeb členů kapely. Vedle skvělých muzikantských schopností, tvorby znamenitých melodií a výborné improvizace mají členové FEDERSPIELU vlastní jedinečný zvuk, který vždy obsahuje lehký humorný nádech. Nikdy se neberou příliš vážně a jejich hudba mluví sama za sebe – je zkrátka úžasná! 

Kapela je častým hostem v rozhlasovém a televizním vysílání, koncertovala v celé Evropě a v Kanadě a vystoupila také na významných rakouských festivalech, na festivalu v Rudolstadtu a v roce 2015 na přehlídce WOMEX. Z jejich četných ocenění je třeba uvést Rakouskou cenu world music z roku 2015 a Cenu německých hudebních kritiků (jejich alba zvítězila v roce 2017 v kategoriích Crossover a Tradiční etnická hudba). 

Web 

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas