Interpreti20. července od 17:00, Jízdárna  

Kjorstad Brothers

Kjorstad Brothers - Foto: Johannes Selvaag

Kjorstad BrothersFoto: Johannes Selvaag

Norsko

Hans a Rasmus Kjorstadovi - housle  

Bratři Hans a Rasmus Kjorstadovi pocházejí z Jižního Ronu v kraji Gudbrandsdalen. Už teď jsou předními houslisty mladé generace norského folku. I když mají poměrně odlišnou hudební minulost, jako duo vyznávají společný přístup k vytváření neuhlazené, skvělé folkové hudby. Čerpají z tradiční hudby ze středního Gudbrandsdalenu a jejich repertoár zahrnuje poslechové skladby a osvědčené taneční formy – to vše v oslnivém podání.  

Oba bratři hrají tradiční hudbu z oblasti kolem Fronu už od útlého věku a tento styl skvěle ovládli. Navíc využívají basové riffy, zvukové plochy a melodické linky, které jsou někdy v souladu, jindy v nesouladu s tradičními skladbami. Prostřednictvím improvizace a různých instrumentálních technik se snaží k osvědčené lidové hudbě přidávat další prvky, čímž ji otevírají novým posluchačům. 

Od vydání svého debutového alba Pusinshi Ulla (2016) koncertují po celém Norsku a vysloužili si skvělé recenze. V současné době vystupují bratři Kjorstadové na pódiích významných folkových klubů a festivalů jako duo a také společně se špičkovými umělci, k nimž patří Anders Røine, Hans Hulbækmo a Torgeir Vassvik. Na rozvíjející se norské folkové scéně představují významné interprety, s nimiž se vyplatí seznámit.  

Web 

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas