Interpreti21. července od 20:10, Jízdárna  

La Banda Morisca

La Banda Morisca - Foto: Ana Solinís

La Banda MoriscaFoto: Ana Solinís

Španělsko

Jose María Cala - zpěv
José Cabral - strunové nástroje
Juan Miguel Cabral - baskytara
Antonio Torres - dechové nástroje
Belén Lucena - housle
Andrés Tomás Rodríguez - bicí 

A speciální host Juan Tomás de la Molía, tanečník flamenka 

Maurské pásmo (La Banda Morisca) bylo ve 13. a 15. století proměnlivou hranicí oddělující arabsko-andaluské království Granada od Aragonské koruny a Kastilie.  

V tomto pásu země nikoho, kde se setkávali a společně žili křesťanští i muslimští obchodníci, uprchlíci i nomádi a také první cikáni přicházející na Iberský poloostrov, pravděpodobně začaly krystalizovat podoby stylu později nazvaného „Cante Jondo“. 

La Banda Morisca je rovněž název septeta z Jerez de la Frontera v Andalusii – skupiny nadšených muzikantů, kteří se podíleli na mnoha hudebních dobrodružstvích s kapelami z oblasti world music a tradiční španělské hudby, jako jsou Radio Tarifa, La Jambre, Eduardo Paniagua, La Musgaña, Hevia a Zoobazar. 

V současné době propojují svůj originální a kreativní přístup k tradičnímu repertoáru s orientálními a západními vlivy z jižního Středozemí, k nimž patří muwaššah, šábí, Dahmane el Harachi a Nass el Ghiwane, a rovněž s atmosférou tradičního flamenka z Jerezu s andaluským rockem (např. Lole & Manuel, El Chozas a Triana). 

Web
Facebook
 

Kontakt:
labandamorisca@gmail.com 

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas