Interpreti20. července od 18:00, Respirium  

RADA

Posláním skupiny RADA je oživovat a šířit tradiční běloruskou vokální a instrumentální hudbu. Většinu repertoáru sbírají členové kapely během výprav do terénu - Foto: Pavel Potashnikov

Posláním skupiny RADA je oživovat a šířit tradiční běloruskou vokální a instrumentální hudbu. Většinu repertoáru sbírají členové kapely během výprav do terénuFoto: Pavel Potashnikov

Bělorusko

Śviatłana Buckaja - zpěv, umělecká vedoucí
Aleh Łukjancaŭ - zpěv, akordeon
Alaksandar Žukoŭski - zpěv, lyra
Vasil Mardačoŭ - zpěv, akordeon 

Skupinu lidové hudby RADA založil v roce 2006 Vasil Hryń. Jejím posláním je oživovat a šířit tradiční běloruskou vokální a instrumentální hudbu. Většinu repertoáru sbírají členové kapely během výprav do terénu. 

RADA se prezentovala na mnoha festivalech a soutěžích lidové hudby v celé střední a východní Evropě. 

Aleh Łukjancaŭ a Vasil Hryń získali 3. cenu v kategorii „Jiné pastevecké nástroje“ v Soutěži ve hře na pastevecké nástroje v roce 2008 v Polsku. V roce 2009 zvítězila kapela v kategorii „Kaple“ na Festivalu lidové hudby, který pořádá Bialostocké muzeum v Polsku.  

V roce 2010 obdrželi Aleh Łukjancaŭ a Vasil Hryń 2. cenu v polské Soutěži ve hře na pastevecké nástroje a na Festivalu lidových umění v běloruské Biezdziži byl kapele předán diplom za oživování, uchovávání a popularizaci tradiční kultury. 

Skupina RADA vydala tři alba, z nichž poslední nese název Tvrdě spím a obsahuje zejména písně sesbírané jejími členy během výprav za folklorem západního a východního Polesí Dněpr. 

Web 

Zákulisí Českého rozhlasu

Ekonomika a hospodaření ČRo

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas