16. července  2002 v 15:49  rubrika: Sokoli v srdci velkoměsta - Plzeň

Poštolky mají jména a učí se létat

Tak jsme z došlých návrhů vybrali jména pro poštolky. Pro rodiče: Hynek a Bára a pro mláďata: Růženka, Rozárka, Vilém, Vítek a Matěj.

Poštolky teď na hnízdě moc vidět nejsou. Pohybují se i v místech, kde na ně kamera nevidí. Rodiče nejsou vidět vůbec. Ale rozhodně nosí potravu. Poštolky si ji už trhají samy. Občas je vidět jak si na hnízdě některé z mláďat procvičuje křídla. 

V úterý 16. července odpoledne, v hustém dešti, jsme poprvé zpozorovali, že jedna poštolka opustila hnízdo a skočila na střechu, po které se procházela tak, jako to dělají holubi. Několikrát se pokoušela poskočit a letět. Zhruba za týden přenos ukončíme. 

Autor:  Hynek Bulíř
 

Nové články v rubrice

 • O projektu, o lidech

   
 • Historie hnízdění sokola stěhovavého v Plzni

  Hnízdění sokolů na území města Plzně je spojeno s jejich vypouštěním, které probíhalo od roku 1992. První pozorování se datují od roku 1996, kdy byla v Plzni pozorována dospělá samice. Dne 3.4. byl centru města pozorován...

   
 • Katedrála svatého Bartoloměje

  Město Plzeň a kostel svatého Bartoloměje k sobě nerozlučně patří již od doby svého založení v roce 1295. V roce 1993, kdy bylo založeno Plzeňské biskupství, se kostel sv. Bartoloměje stává katedrálou, tedy biskupským...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas