3. června  2002 v 11:12  rubrika: Sokoli v srdci velkoměsta - Plzeň

Zapojte se do sčítání poštolek v Plzni

Český svaz ochránců přírody zahájil na území města Plzně, vedle sledování hnízdění sokola stěhovavého, program sčítání početnosti populace poštolky obecné. Na území města Plzně hnízdí několik desítek párů našeho nejmenšího dravce, avšak přesné údaje o počtu hnízdících párů dosud chybí. Cílem sčítání je získat co nejúplnější informace o počtu hnízdících párů na území města Plzně.

Kde hnízdí poštolky?
Na území celého města, hnízdo je nejčastěji umístěno ve výklencích, vikýřích, na římsách domů, na balkonech, ale i ve starých hnízdech jiných ptáků či na sloupech elektrického vedení. 

Jak můžete pomoci?
Sdělte, prosím, údaje o vámi pozorovaném hnízdění jedním z níže uvedených způsobů. Jako odměnu obdržíte brožurku se všemi informacemi o životě poštolky. 

Telefonicky na: 019/7822744 (záznamník)
Poštou na adresu: ČSOP ZO 26/02, Malesice 115, 330 33 Město Touškov
Vyplňte dotazník na internetových stránkách: www.csop-plzensko.cz 

Autor:  Jaroslav Hruška
 

Nové články v rubrice

 • O projektu, o lidech

   
 • Historie hnízdění sokola stěhovavého v Plzni

  Hnízdění sokolů na území města Plzně je spojeno s jejich vypouštěním, které probíhalo od roku 1992. První pozorování se datují od roku 1996, kdy byla v Plzni pozorována dospělá samice. Dne 3.4. byl centru města pozorován...

   
 • Katedrála svatého Bartoloměje

  Město Plzeň a kostel svatého Bartoloměje k sobě nerozlučně patří již od doby svého založení v roce 1295. V roce 1993, kdy bylo založeno Plzeňské biskupství, se kostel sv. Bartoloměje stává katedrálou, tedy biskupským...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas