Glosa dne17. července  2012 v 08:20  

Václav Souček: Využití

Kůň Převalského (Equus przewalskii) - Foto:  www.marietta.edu

Kůň Převalského (Equus przewalskii)Foto:  www.marietta.edu

Pražská ZOO posílá do mongolských plání další čtyři klisny. V zájmu návratu ohroženého plemena koně Přewalského do přírody budou přepraveny armádním letounem Casa.

Přetežko se zbavit dojmu, že ušlechtilá akce je vedena i vyšším zájmem; stůj co stůj odůvodnit pozoruhodný armádní nákup reálným využitím.
Zasloužilo by to ještě uspořádat k této akci velkolepou mezinárodní konferenci, vybavenou dokonalým ozvučením firmy Promopro. 

Publicista Václav Souček glosuje současné kulturní, společenské i politické dění na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové. Slyšet je můžete od pondělí do soboty v 8:20 hodin. 

Pořad: Glosa dne  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: pondělí-sobota 06:50  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 29. dubna  2017 v 06:50     Audio  rubrika: Glosa dne

  Václav Souček: Mravy a obyčeje

  Nedá to pamětníkovi teskně nevzpomenout obyčejů rázovitých hostinských z přelomu minulého století, neboť dnes houfně a bez alternativy mizí z mapy venkova útulné hospody, tak jako z jídelníčků gothajský salám s cib...

   
 • 28. dubna  2017 v 06:50     Audio  rubrika: Glosa dne

  Petr Voldán: Mlha před kauzou, mlha za kauzou

  Lobbista Marek Dalík na svobodě a zrušen rozsudek v jeho kauze, stíhaný exsenátor Novák si najímá německé eso mezi advokáty, kauza Davida Ratha se táhne dál. Jen tři příklady jako dokreslení titulku dnešní glosy Petra...

   
 • 27. dubna  2017 v 06:50     Audio  rubrika: Glosa dne

  Václav Souček: Přidáme

  Necelého půl roku zbývá do říjnových voleb. O pozornost se hlásí volební štáby, prezident Miloš Zeman vhodil do ringu dokonce „šrapnel“; volební tým povede první dáma, manželka Ivana.

   
Královehradecký kraj
  Srážky: déšť, Hradec Králové
  Od 29.4.2017 15:00 do 16:05; D11 - 84km na trase Praskačka - Praha; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; pro poruchu odstavené vozidlo - (v odstavném pruhu ...)
  Od 29.4.2017 13:35 do 15:40; na silnici 29840 u obce Solnice okres Rychnov nad Kněžnou; u mostku; nehoda; havárie vozidla

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace