Glosy Václava Součka28. července  2012 v 08:20  

Václav Souček: Chléb a hry, hry a chléb

Olympijské hry v Londýně - Foto:  ČTK/AP, Sang Tan

Olympijské hry v LondýněFoto:  ČTK/AP, Sang Tan

Tak nám to začalo. Optimisté směle odhadují počet medailí. Sázkové kanceláře mají zně.

Od včerejška žijeme olympiádou, pamětníci těch poválečných vzpomínají. Na Zátopkovy, Skoblu, Fikotovou, Čáslavskou, Hübnerovou, Daňka, Změlíka a další. Na návrat olympioniků z Melbourne sovětskou lodí a vlakem přes sovětskou Sibiř.
Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se ... olympijské heslo barona P. d. Coubertina dopracovali následníci k marketingové dokonalosti. Účastníme se tedy; špičkoví sportovci aktivně, politické reprezentace v zastoupení, my ostatní - jak kdosi pravil výstižně - zavřeni v krabici s výhledem do krabice umístěné v rohu krabice.
A jako plátci se účastníme; plátci, skládající se po korunkách z nevyhnutelných plateb nevyhnutelným sponzorům. Účastníme se - každý krajíčkem svého chleba, abychom naplnili onu druhou část olympijského hesla.
Bez ohledu na počet získaných medailí ten chleba lacinější nebude. 

Publicista Václav Souček glosuje současné kulturní, společenské i politické dění na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové. Slyšet je můžete od pondělí do soboty v 8:20 hodin. 

Pořad: Glosa Václava Součka  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: pondělí-sobota 06:50  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 3. září  2015 v 06:50     Audio  rubrika: Glosy Václava Součka

  Václav Souček: Byznys

  Migraci jsou přičítány rozličné motivace. I Praotec Čech a jeho družina prý migrovali, než se usadili pod Řípem v zemi oplývající mlékem a strdím.

   
 • 2. září  2015 v 06:50     Audio  rubrika: Glosy Václava Součka

  Václav Souček: Slova, slova

  „Situace je dobrá, až skvělá“ prohlásil prý někdejší pražský primátor Igor Němec v předvečer povodní v roce 2002 a zabránil tím bezmezné panice, která Praze hrozila. Tak hodnotí slova čelného politika podepsaný pražský...

   
 • 1. září  2015 v 06:50     Audio  rubrika: Glosy Václava Součka

  Václav Souček: Taxi

  Že by stávka v nesprávnou chvíli na nesprávném místě? Ale kdopak ví, jak v té Praze vlastně vznikají taxikářská společenství?

   
Královehradecký kraj
  Srážky: déšť, Vamberk
  Od 3.9.2015 20:00 do 5.9.2015 03:00; D11 - 81.9km na trase Praha - Praskačka; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte dlouhé zdržení; Přeprava strojního zařízení Rozvadov - Kuřim. Parametry NN: d 46,00 m; ...
  ul. Kostelní - nám. F.L.Věka, Dobruška, okr. Rychnov nad Kněžnou, uzavřeno, sportovní akce, Od 06.09.2015 09:00 Do 06.09.2015 15:00, Uzavírka místních komunikací na náměstí F. L. Věka a přilehlé ulice ...

Recepty

Asijská kuchyně: Dušené mleté maso s rýžovými nudlemi

Japonsko a sushi, Thajsko a nudle, Indie a rýže. Skoro ke každé zemi si představíte něco typického pro...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas