Václav Souček: Kontrola korunou

Alexandr Vondra - Foto: Vendula Kosíková

Alexandr VondraFoto: Vendula Kosíková

Jestřáb kontra Hrdlička už dneska nikoho nezajímá. Lvi i vlci loví ve smečkách. Dnešní honičky politiků na politiky nejsou nic nového.

Václav Souček

Václav Souček

Ještě je v paměti exministr financí Kočárník zelený jako brčál, když Sněmovna hlasovala o jeho imunitě. Použité čikuli Alexandra Vondry na obraně vyvolalo skvrny na pověsti exministra Bartáka, následnou oplátkou i na náprsence ministra "čističe" z nedávného předsedání Evropě. Okamžitě se znovu vyrojily tvrdošíjně neprokazované zvěsti o tlačence dnešního financministra spřátelené zbrojařské firmě z doby jeho náměstkování právě na obraně.
Statistika je přesný souhrn nepřesných čísel, a kontrola čísel ještě nic neznamená.
Leč taková kontrola korunou dělá divy. Jen se s tím musí umět zacházet, jinak vám hrozí úraz z vlastní ruky. Jako tím řemdihem, tou koulí na řetěze...
Čtěte v Saturninovi. Velmi poučné. 

 

Václav Souček: Kontrola korunou

Vložit na svůj web

Publicista Václav Souček glosuje současné kulturní, společenské i politické dění na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové. Slyšet je můžete od pondělí do soboty v 8:20 hodin. 

Pořad: Glosa dne  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: pondělí-sobota 06:50  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 29. srpna  2016 v 06:50     Audio  rubrika: Glosa dne

  Petr Voldán: Jen stromy versus jen úředník

  O velice teplém, až horkém víkendu asi nemálo z nás hledalo lepší pohodu i ve stínu stromů. Zdánlivě obyčejných až dokonce přezíraných. Což trochu naštvalo autora pondělní glosy Petra Voldána, kterého opovržlivý výrok...

   
 • 27. srpna  2016 v 06:50     Audio  rubrika: Glosa dne

  Václav Souček: Jídlo a pití

  Připravovaná koncepce civilní obrany prý vyzývá občany Německa, aby měli doma dostatečné zásoby jídla a pití pro případ nenadálých krizových situací. Smysl pro pořádek je u našich sousedů pověstný; vyprávělo se, že...

   
 • 26. srpna  2016 v 06:50     Audio  rubrika: Glosa dne

  Petr Voldán: S vědou na vztahy opatrně

  Jak najít toho správného partnera - to je dilema. A dnes i téma naší ranní glosy. I když její autor Petr Voldán pochopitelně k problému přistupuje také tentokrát po svém a radí - s vědou na vztahy opatrně:

   
Královehradecký kraj
  Od 29.8.2016 14:30 do 15:35; na silnici 35 u obce Holín okres Jičín; požár vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; probíhají odklízecí práce; požár NA.
  Od 29.8.2016 13:30 do 15:00; na silnici 14 u obce Rychnov nad Kněžnou; nehoda; 3 havarovaná vozidla; kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem; 3x OA se zraněním.
  silnice I/11, v katastru obce Vamberk, okr. Rychnov nad Kněžnou, práce na silnici, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 31.08.2016 07:00 Do 02.09.2016 23:59, částečná uzavírka silnice z důvodu zvýšení ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace