Václav Souček: Kontrola korunou

Alexandr Vondra - Foto: Vendula Kosíková

Alexandr VondraFoto: Vendula Kosíková

Jestřáb kontra Hrdlička už dneska nikoho nezajímá. Lvi i vlci loví ve smečkách. Dnešní honičky politiků na politiky nejsou nic nového.

Václav Souček

Václav Souček

Ještě je v paměti exministr financí Kočárník zelený jako brčál, když Sněmovna hlasovala o jeho imunitě. Použité čikuli Alexandra Vondry na obraně vyvolalo skvrny na pověsti exministra Bartáka, následnou oplátkou i na náprsence ministra "čističe" z nedávného předsedání Evropě. Okamžitě se znovu vyrojily tvrdošíjně neprokazované zvěsti o tlačence dnešního financministra spřátelené zbrojařské firmě z doby jeho náměstkování právě na obraně.
Statistika je přesný souhrn nepřesných čísel, a kontrola čísel ještě nic neznamená.
Leč taková kontrola korunou dělá divy. Jen se s tím musí umět zacházet, jinak vám hrozí úraz z vlastní ruky. Jako tím řemdihem, tou koulí na řetěze...
Čtěte v Saturninovi. Velmi poučné. 

 

Václav Souček: Kontrola korunou

Vložit na svůj web

Publicista Václav Souček glosuje současné kulturní, společenské i politické dění na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové. Slyšet je můžete od pondělí do soboty v 8:20 hodin. 

Pořad: Glosa Václava Součka  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: pondělí-neděle 06:50  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 21. října  2014 v 06:50     Audio  rubrika: Glosy Václava Součka

  Václav Souček: Hesla a tablety

  Překládat do slušné řeči, co se nabízelo ke slyšení v průběhu předvolební kampaně v ulicích, je věru nesnadné. Nicméně pár slov jalovost předvolební kampaně zaslouží. Zavedené politické strany mívají programy, hnutí...

   
 • 20. října  2014 v 06:50     Audio  rubrika: Glosy Václava Součka

  Václav Souček: Odstoupení

  Těžko věřit optimistickému hlásání, že nejmenovaná partaj ozdravuje svůj povolební organismus oddělením nezdravých údů. Za vítězství lze samozřejmě označit i onačejší kousky, například vojevůdcovské ústupy do předem...

   
 • 19. října  2014 v 06:50     Audio  rubrika: Glosy Václava Součka

  Václav Souček: Matka pokroku

  Před volbami se slibuje, po volbách se pracuje, dost možná i maká. Volby bývají hodně o slibech. Spoléhá se na to, že lidská paměť je krátká. Rozlišujeme potom práci - a činnost.

   
Královehradecký kraj
  Od 22.10.2014 08:10 do 10:15; na silnici 16 u obce Staré Buky okres Trutnov; nehoda; havárie OA mimo komunikaci, bez zranění.
  Od 22.10.2014 07:55 do 10:00; na silnici 30427 u obce Pohoří okres Rychnov nad Kněžnou; nehoda; sražená srna, bez zranění osob.
  Od 22.10.2014 07:15 do 09:20; v ulici Pražská třída v obci Hradec Králové; nehoda; DN, se zraněním, sražený cyklista, na místo RZS, PČR.

Recepty

Vepřové koleno jedna báseň

Potřebujete:vepřové koleno (vykostěné), česnek, francouzskou hořčici, pivo, sůl, cibuli

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas