Václav Souček: Kontrola korunou

Alexandr Vondra - Foto: Vendula Kosíková

Alexandr VondraFoto: Vendula Kosíková

Jestřáb kontra Hrdlička už dneska nikoho nezajímá. Lvi i vlci loví ve smečkách. Dnešní honičky politiků na politiky nejsou nic nového.

Václav Souček

Václav Souček

Ještě je v paměti exministr financí Kočárník zelený jako brčál, když Sněmovna hlasovala o jeho imunitě. Použité čikuli Alexandra Vondry na obraně vyvolalo skvrny na pověsti exministra Bartáka, následnou oplátkou i na náprsence ministra "čističe" z nedávného předsedání Evropě. Okamžitě se znovu vyrojily tvrdošíjně neprokazované zvěsti o tlačence dnešního financministra spřátelené zbrojařské firmě z doby jeho náměstkování právě na obraně.
Statistika je přesný souhrn nepřesných čísel, a kontrola čísel ještě nic neznamená.
Leč taková kontrola korunou dělá divy. Jen se s tím musí umět zacházet, jinak vám hrozí úraz z vlastní ruky. Jako tím řemdihem, tou koulí na řetěze...
Čtěte v Saturninovi. Velmi poučné. 

 

Václav Souček: Kontrola korunou

Vložit na svůj web

Publicista Václav Souček glosuje současné kulturní, společenské i politické dění na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové. Slyšet je můžete od pondělí do soboty v 8:20 hodin. 

Pořad: Glosa dne  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: pondělí-sobota 06:50  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 26. července  2016 v 06:50       rubrika: Glosa dne

  Václav Souček: Když létají třísky

  Zkusíte-li tím příslovím pootočit, vyznívá takto: létají třísky, asi se někde kácí les. Kolektivní vina je považována za obecně nepřijatelný princip. Dopingovou aféru v Rusku však považuje mezinárodní atletická federace...

   
 • 25. července  2016 v 06:50     Audio  rubrika: Glosa dne

  Petr Voldán: Nezájem o špinavé tričko

  Titulek dnešní glosy - Nezájem o špinavé tričko - sice napovídá, ale neprozrazuje všechno. Dodám jen, že půjde o spojení sportu a peněz a že víc už poví v glose Petr Voldán:

   
 • 23. července  2016 v 06:50     Audio  rubrika: Glosa dne

  Václav Souček: Výjimečné stavy

  Výjimečný stav vyhlásil - a prodloužil - francouzský prezident, výjimečný stav vyhlásil – zatím na tři měsíce – i turecký prezident.

   
Královehradecký kraj
  Srážky: déšť, Hradec Králové
  Od 27.7.2016 18:10 do 20:15; D11 - 84-84.4km na trase Praskačka - Praha; na nájezdu na Prahu.; porouchané vozidlo, zdržení; neprůjezdný levý jízdní pruh; pro poruchu odstavené OA.
  Od 27.7.2016 17:50 do 19:55; na silnici u obce Hradec Králové; nehoda; havarované vozidlo; probíhá vyšetřování nehody; havárie OA do stromu, se zraněním osob. Na místě ZZS a PČR.

Recepty

Vaříme z piva - i k pivu!

Tuto sobotu jsme si vyjeli do Svitav - do Pivovárku Na Kopečku. Jedná se o stylovou staročeskou restauraci...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace