Glosa dne17. června  2017 v 06:50  

Václav Souček: Přepřahání

Tažní koně v postroji - Foto: Dana Bušková

Tažní koně v postrojiFoto: Dana Bušková

Už při tom slovíčku - přepřahání – člověku naskočí výjevy z cimrmanovského „Záskoku“. Ale k věci: někdejší formanské štace byly orientovány důmyslně, aby výměny spřežení probíhaly bez problémů.

Setrvalá masáž studenou sprchou průzkumů veřejného mínění (vzpomeňme fatálních omylů průzkumů v amerických prezidentských volbách), vynesla čísi přesvědčení o soustavném poklesu preferencí, a v chaotických obavách přivolala „gremiální“ změny ve vedení sociální demokracie. Čteme o triumvirátu a dělení funkcí. Chtělo by to počíst si v románu J. Š. Baara o Janu Cimburovi, protože nejde jenom o koně v zápřahu, ale především o vozky na kozlíku. Tradiční strana není westernový dostavník, aby jeden držel opratě a druhý vyhlížel lupiče preferencí s brokovnicí v ruce. 

Pokud tato poznámka k aktuálnímu stavu věcí a odstoupení premiéra z čela partaje vypadá mimo mísu, tak budiž doplněna letitým úslovím selského rozumu. 

To praví, že dobrý kůň bývá nejvíc šlehán bičem. 

Publicista Václav Souček glosuje současné kulturní, společenské i politické dění na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové. Slyšet je můžete v 6:50 hodin. 

Pořad: Glosa dne  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: pondělí-sobota 06:50  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 23. října  2017 v 06:50       rubrika: Glosa dne

  Petr Voldán: Je to služba

  O jemných rozdílech v pojmech kolem služeb a také o víkendu, ovlivněném volbami, je dnešní pravidelná glosa Petra Voldána. Všechno to podle autora spolu tak nějak souvisí.

   
 • 21. října  2017 v 06:50     Audio  rubrika: Glosa dne

  Václav Souček: V čí prospěch

  Věčná otázka se neúprosně vrací, netřeba hledat v její periodicitě nějakou pravidelnost. Je stejně jednoduchá, jako je odpověď na ní nesnadná a složitá: v čí prospěch se to, či ono osnuje, či připravuje?

   
 • 19. října  2017 v 06:50     Audio  rubrika: Glosa dne

  Václav Souček: Sliby a zálohy

  Žijeme v době, která plodí sliby ve velkém, a ve velkém inkasuje i zálohy. Jeden přes druhého se množstvím slibů trumfují dodavatelé a obchodníci, aby se dopracovali zálohových plateb. S mírnou nadsázkou připočtěme...

   
Královehradecký kraj
  Od 23.10.2017 07:20 do 09:25; v ulici Mrštíkova v obci Hradec Králové; nehoda; havárie vozidla bez zranění.
  Od 23.10.2017 07:10 do 09:15; v ulici Jaroměřská v obci Velichovky okres Náchod; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění
  silnice I/35, část obce Kometa, Kbelnice, okr. Jičín, oprava povrchu vozovky, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 23.10.2017 08:00 Do 15.12.2017 23:59, částečná uzavírka silnice I/35 (po polovinách) ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace