Naše akce21. července  2017 v 09:00  

Safari den aneb Habaděj na cestách. Navrhněte jména pro malé gepardy a vyhrajte!

Gepardi v ZOO Dvůr Králové nad Labem - Foto: Jakub Labský

Gepardi v ZOO Dvůr Králové nad LabemFoto: Jakub Labský

V pátek 21. července 2017 připravil Český rozhlas Hradec Králové a Český rozhlas Pardubice pro posluchače a návštěvníky Safari den s Českým rozhlasem. Od devíti do dvanácti hodin moderátoři Lada Klokočníková a Zdeněk Novák v přímém přenosu přiblíží letní život v zoologické zahradě, představí letošní novinky, poslední přírůstky a také pozvou na tradiční týdenní Festival Africa Live, který začne v sobotu 22.července.

Vyvrcholení přímého přenosu bude o půl dvanácté křest dvou gepardích mláďat. Své návrhy na jména pro ně můžete posílat e-mailem na adresu studio.hradec@rozhlas.cz. Zoologická zahrada do soutěže o jména malých gepardů věnovala tyto ceny: poukaz na offroad safari pro dvě osoby a večerní safari pro dva. 

Kmotry budou letošní Šarmantní osobnost roku herečka Simona Stašová a rozhlasový redaktor, dlouholetý zpravodaj z Ruska a dalších zemí, Petr Voldán. 

S oběma kmotry je po skončení přenosu připravena autogramiáda. 

Během přímého přenosu budou mít také návštěvníci zoologické zahrady a safari možnost vytočit si na rozhlasovém Letním kole štěstí některou z hodnotných cen. 

Čtěte také: ZOO Dvůr Králové nad Labem odchovala další mláďata hadilova písaře

Matkou gepardích kluků je samice Darili, která v zoo odchovala už 14 mláďat, v roce 2014 dokonce historicky první paterčata dvorské zoo. Samečci byli spolu s matkou do června umístěni v zázemí zoo, poté je ošetřovatelé přesunuli do velkého výběhu v návštěvnické části, kde každý den baví návštěvníky svým dováděním a hrami. 

 

Přenos ze Zoologickíé zahrady ve Dvoře Králové nad Labem

Vložit na svůj web

Dvorská zahrada patří mezi nejlepší chovatele afrických zvířat na světě. Gepardů se tu narodilo už 84, což zoo řadí ke světové špičce. V současné době tu jsou kromě dvou nových mláďat, samice Darili a otce mláďat samce Ukulélé, chováni ještě další - z Francie importovaný samec Ulyseé a dvě mladé samice narozené v roce 2014 ve Dvoře Králové. 

Web Safari - okno do světa zvířat

V sobotu 22. července bude ve dvorské ZOO zahájen tradiční Festival Africa Live plný africké hudby, tanců, umění, ale i jídla a zábavy pro děti. Hlavními hvězdami festivalu jsou zimbabwská hudební a taneční skupina IYASA, trio vokalistů Insingizi a zpěvačka Noma. 

Africký festival v ZOO Dvůr Králové nad Labem - Foto: Zoo Dvůr Králové

Africký festival v ZOO Dvůr Králové nad LabemFoto: Zoo Dvůr Králové

Pestrý program však nabízí návštěvníkům i další africká vystoupení, těšit se tak mohou na bubeníky ze států západní Afriky nebo zpěváky a tanečníky z Gambie a Senegalu. 

Vybrané večery budou patřit rytmickým koncertům skupiny IYASA, zimbabwské trojici a cappella zpěváků Insingizi nebo zpěvačce Nomě, která byla minulý rok nominována na cenu Zimbabwe Women Awards (ZIWA). Chybět nebude oblíbené promítání filmů s africkou tematikou - dojde tak třeba na film Tarzan či slavné romantické drama Vzpomínky na Afriku. Sobotní večerní programy budou doplněny o oslnivou ohnivou show. 

Na své si během festivalu přijdou i děti. Každý den na ně čekají dovednostní úkoly a soutěže, za jejichž splnění získá každý malou odměnu. To vše doplněno oblíbeným malováním na obličej nebo zaplétáním typických afrických copánků. 

Součástí programu bude také slavnostní pojmenování prvního mláděte hrabáče kapského, které se ve dvorské zoo narodilo. 

K nevšedními výletu můžete v ZOO Dvůr Králové nad Labem využít vlastní vůz, safaribus nebo stylový africký truck - Foto: Simona Jiřičková

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  D11, mezi km 76.3 a 75, ve směru Praha, práce údržby, levý jízdní pruh uzavřen, Od 21.09.2017 08:00 Do 21.09.2017 15:00, , údržba a opravy svislých značek a větrných rukávů, zdroj: ŘSD
  D11 EXIT 84, nájezd směr Praha, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 21.09.2017 08:00 Do 21.09.2017 18:00, , údržba a opravy vozovek AB, zdroj: ŘSD
  místní komunikace, Dobruška (okres Rychnov nad Kněžnou), uzavřeno, Od 22.09.2017 00:00 Do 23.09.2017 23:59, uzavírka: náměstí F. L. Věka, část ulice Solnická, část ulice Novoměstská, část ulice Opočenská ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace