Naše akce7. dubna  2017 v 09:00  

Velikonoce - svátky jara. Přímý přenos ze zahrádkářské výstavy v Častolovicích

Narcisy a jaro - Foto: Fotobanka Pixabay

Narcisy a jaroFoto: Fotobanka Pixabay

Ve dnech 7. až 9. dubna 2017 pořádá Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Častolovicích jarní velikonoční výstavu pod názvem „Velikonoce - svátky jara". Výstava bude otevřena každý den od 9:00 do 17:00 v areálu výstaviště. Na ploše více jak 1000 metrů čtverečných organizátoři ukazují krásné velikonoční tradice a výrobky šikovných českých rukou.

Malované kraslice, velikonoční perníky a ozdoby, výrobky z proutí a domácích materiálů, paličkované krajky a výšivky, předměty ze šustí a lýka spolu s dalšími tradičními upomínkami, to vše lze na této výstavě spatřit. Součástí jsou i praktické ukázky malování vajíček, výroba velikonočních předmětů ze šustí a zdobení okrasných perníků. 

 

Přímý přenos ze zahrádkářské výstavy v Častolovicích

Vložit na svůj web

Tradiční soutěž o nejkrásnější kraslici je také zahájena a v letošním roce jsou zastoupeny různé formy kraslic. Jsou ukázány kraslice malované voskem, zdobené paličkováním, malbou v pestrých barvách a v různých velikostech jehlovou technikou. 

 

Přímý přenos ze zahrádkářské výstavy v Častolovicích

Vložit na svůj web

Na výstavě upoutá pozornost každého návštěvníka i gastronomické aranžmá a velikonoční pochutiny. Zajímavé je porovnání staročeského pečení cukroví z receptur našich babiček s velkopekárenskými pochutinami. Obojí je krásné a v kombinaci s aranžérskými prvky lze těžko vybrat co je lepší. 

 

Přímý přenos ze zahrádkářské výstavy v Častolovicích

Vložit na svůj web

Nejen pro děti pořadatelé připravili ukázku domácího zvířectva, které symbolizuje velikonoční svátky. 

Největší křesťanský svátek je představen v celé šíři. Od "Popeleční" středy až po "Velikonoční" pondělí je znázorněn celý týden charakteristickými rasy a zvyklostmi. 

Narcisy a jaro - Foto: Fotobanka Pixabay

Přímý přenos ze zahrádkářské výstavy v Častolovicích - Foto: Tomáš Peterka

Přímý přenos ze zahrádkářské výstavy v ČastolovicíchFoto: Tomáš Peterka

Barevné doplňky a předměty dokreslují celý rámec těchto tradic. Celý rámec výstavy je sklouben z umělých a rostlých květin, z barevných dřevin a dalších zahrádkářských výpěstků. 

Připraven je také široký prodej všeho, co patří k Velikonocům. Upomínkové předměty, perníky, různé pochutiny, výrobky z keramiky, šustí, kraslice, pomlázky a řada dalších věcí to vše čeká na všechny zájemce. Protože to je zahrádkářská výstava, je zde zastoupen i široký prodej zahrádkářských potřeb, pomůcek, květin, okrasných stromků a bonsají, zeleninové sadby atd. 

Pro všechny milovníky jara a zahradničení, kteří se osobně do Častolovic nedostanou, připravil Český rozhlas Hradec Králové přímý přenos z tého zajímavé akce. Uskuteční se v první den výstavy 7. dubna 2017 od 9. hodiny dopolední až do 12:00. Od mikrofonu se na vás těší Zdena Kabourková a Lada Klokočníková. 

Příjemný poslech! 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  silnice I/14 (ulice Jiráskova), Rychnov nad Kněžnou, okr. Rychnov nad Kněžnou, práce na silnici, zúžené jízdní pruhy, Od 22.10.2017 00:00 Do 31.10.2017 23:59, částečná uzavírka - dokončovací práce, Vydal: ...
  silnice III/28437, Lužany, okr. Jičín, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 20.10.2017 00:00 Do 25.10.2017 23:59, Objížďka - bez rozlišení, IS 11 : přes: silnice I/16 (Dřevěnice), silnice I/35 (Úlibice), ...
  silnice I/14, Mladé Buky, okr. Trutnov, stavební práce, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 23.10.2017 07:00 Do 15.12.2017 23:59, Částečná uzavírka silnice I/14 na území městyse Mladé Buky, polovina ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace