Naše akce30. března  2017 v 09:00  

Vysíláme z festivalu kuchařského a cukrářského umění Gastro Hradec Vitana cup 2017

Přenos z festivalu Gastro Hradec Vitana cup 2017 - Foto: Tomáš Peterka

Přenos z festivalu Gastro Hradec Vitana cup 2017Foto: Tomáš Peterka

Další březnový přímý přenos na vás čeká ve čtvrtek 30. března, kdy se v královéhradeckém Aldisu koná 22. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění a 12. ročník mistrovství republiky kuchařů a cukrářů s mezinárodní účastí Gastro Hradec Vitana cup 2017.

Během dopoledního vysílání vám moderátorky Zdena Kabourková a Jitka Slezáková představily osobnosti, které byly u úplného začátku tohoto kulinářského svátku. 

A pokud nám na e-mailovou adresu: studio.hradec@rozhlas.cz napíšete, na jakém jídle si nejvíc pochutnáte, můžete vyhrát krásnou sadu na sushi! 

Co vás na letošním Gastru čeká? XII. ročník mistrovství republiky kuchařů a cukrářů, XXII. ročník národní soutěže kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí, Chuť Česka „Bartscher Cup soutěž o nejlepší paprikovou omáčku“.  

Čtěte také: A tady je náš recept na výbornou sekanou s houbami!

Dále pak otevřené národní soutěže pro každého: Nejlepší cukrárna, Velikonoční beránek, Velikonoční nádivka, Start carving, soutěž „Cukrář umělec aneb ukaž, co umíš“.  

Aneta Růžková ze Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka získala v roce 2016 absolutní vítězství v celé soutěži Gastro Hradec. Co myslíte, obhájí titul? - Foto: Zdeněk Bláha

Připravena je také nová soutěž Dekorativní perníky. vyřezávání ovoce a zeleniny přímo před zraky diváků, výstava kuchařských a cukrářských výrobků, veletrh firem, prezentace odborných škol, odborné semináře a další zajímavosti. 

 

Přenos z festivalu Gastro Hradec Vitana cup 2017

Vložit na svůj web

 

Přenos z festivalu Gastro Hradec Vitana cup 2017

Vložit na svůj web

 

Přenos z festivalu Gastro Hradec Vitana cup 2017

Vložit na svůj web

Na letošní ročník soutěžící připravili například lehce zauzeného kapra s tymiánovou omáčkou s dýňovým pyré, kterého doplnila kroketa z kapřího boku se sezamem, tomatovým concasse a řapíkatým celerem. Vystavený byl také miniburger z černých oliv plněný hráškovým pyré s estragonem či rolka z marinované cukety a mrkve na soklíku z marinovaných konfitovaných brambor. 

To vše uvidí návštěvníci, kteří přijdou. A pokud to nestihnou, stačí, když si naladí Český rozhlas Hradec Králové. 

Kromě toho, že představíme zajímavé osobnosti, nahlédneme pod pokličku několika šéfkuchařům a poradíme jak slavnostně upravit stůl, nebudou chybět ani recepty a rady, bez kterých se žádný pořad o vaření a lidech, kteří se mu věnují, neobejde. 

Těšíme se na vás! 


Zvětšit mapu

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Srážky: přeháňky, Vamberk
  Srážky: přeháňky, Klenice
  Od 22.10.2017 12:05 do 14:00; na silnici 16 u obce Bernartice okres Trutnov; mezi obcemi Zlatá Olešnice a Bernartice, blíže k Bernarticím; nehoda; havárie OA, bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace