Nedělní káva5. srpna  2012 v 09:15  

Vladimír Burjánek: Řidička

Řidička při silniční kontrole dýchá, výsledek byl negativní - Foto: Milan Kopecký

Řidička při silniční kontrole dýchá, výsledek byl negativníFoto: Milan Kopecký

V dnešním provozu musí být člověk jako ostříž. Jel jsem s přívěsným vozíkem a z vedlejší úzké cesty zabočoval na hlavní. Z hlavní silnice na vedlejší směřovalo v tu chvíli auto. Kdyby řidička jen chviličku počkala, bezpečně jsme se minuli. Spěchala do zatáčky, já už byl najetý o krok vepředu a rohem vozíku jsem jí zavadil o blinkr. Asi moje chyba. To, co následovalo, bylo divadlo.

Takový tanec, telefonování manželovi, hysterické pobíhání, příkazy, prostě dělala jako smyslů zbavená. Nevím proč, ale blesklo mi hlavou - učitelka. Zavolal jsem raději nedaleko bydlícího pána, aby se podíval, že jde pouze o rozbité sklíčko její felicie, i žárovka byla dobrá a jiná škoda žádná.V klidu jsem sebral střípky po blinkru, dal jí adresu, popřál lepší den a odjel. Ještě mi oznámila, že oni si dávají vůz ke svému opraváři a co bude na faktuře, musím jí zaplatit. Za čtrnáct dnů přišel doporučený dopis s fakturou od opraváře. Za nasazení skla přední směrovky v ceně kolem 150 korun přes 1100 korun. Vyrovnání, zarovnání, nasazení, opravení. Ještě velkoryse dopsala, že další škodu si opravili sami. Prostě taková ubohá česká malost, pumpnout někoho při jakékoliv příležitosti. Peníze jsem oné dámě poslal a připsal jí, že buď ať změní opraváře, nebo se alespoň zastydí. I proto, kdyby její titul byl pedagogického původu. A jak jsem dodatečně zjistil, byla to učitelka. Svému stavu tak nízkým jednáním rozhodně čest neudělala. 

Pořad: Nedělní káva  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: neděle 06:50  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 19. června  2016 v 06:50     Audio  rubrika: Nedělní káva

  Vladimír Burjánek: Maminka

  Na internetu se občas najde materiál, který člověka pobaví a zaujme. Ten, který jsem dostal nedávno, přirovnává maminku k drahému kovu za to, co všechno mu dala do vínku pro život. Tak poslouchejte: Moje matka mě naučila...

   
 • 12. června  2016 v 06:50     Audio  rubrika: Nedělní káva

  Dagmar Ruščáková: Kouzelná krabice

  „Pojď se mnou k autu, něco pro tebe mám!“ říká Matylda, kamarádka, se kterou si sice denně povídám, ale vídáme se tak jednou roka - přece jen bydlí na druhém konci republiky. Jsem zvědavá, jak by ne! Když ovšem dostanu...

   
 • 5. června  2016 v 06:50     Audio  rubrika: Nedělní káva

  Vladimír Burjánek: Fotbal

  Sotva doznělo částečné fanouškovské zklamání ze světového mistrovství v hokeji, už tu máme evropské fotbalové srovnávání, kam se procpali i naši borci. Jak známo, fotbalu nejen fandí a pokud si poslechnete jen chvilku...

   
Královehradecký kraj
  Od 25.6.2016 20:40 do 22:45; na silnici 28447 u obce Úhlejov okres Jičín; nehoda; havarované vozidlo; zvěř na vozovce; OA x zvěř bez zranění.
  Od 25.6.2016 18:30 do 22:30; D11 - 61.4km na trase Praskačka - Praha; nehoda; havarované vozidlo; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; havárie OA.
  Od 25.6.2016 19:40 do 21:45; v ulici Nová Tyršova v obci Dvůr Králové nad Labem okres Trutnov; nehoda; probíhají záchranné a vyprošťovací práce, nebezpečí; havárie cyklisty se zraněním.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace