Oslavte s námi v pátek 28. října vznik Československé republiky a prožijte Československý den

Slavíme Československý den. S dirigentem Vlado Valovičem a zástupci Regionální obce Slovákov v Hradci Králové - Foto: Milan Baják

Slavíme Československý den. S dirigentem Vlado Valovičem a zástupci Regionální obce Slovákov v Hradci KrálovéFoto: Milan Baják

Československý den na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové po celý pátek 28. října 2016. Od 9:00 do 12:00 hodin pro vás budeme vysílat z Rradioklubu Českého rozhlasu Hradec Králové v Havlíčkově ulici, kam zveme i vás. Od mikrofonu se na vás těší Pavel Kudrna a Lada Klokočníková.

Našimi hosty jsou slovenský dirigent Vlado Valovič - vedoucí Rozhlasového Big bandu Gustava Broma, členové početné královéhradecké Regionální obce Slováků a řada dalších hostů. 

Město Hradec Králové je partnerským městem Bánské Bystřice. A právě z tohoto města pochází ředitel slovenského Muzea Roman Hradecký. Dozvíme se, jak se s tímto jménem u nás v Hradci Králové cítí. A co má ve „svém" českém městě nejraději. 

Ludovíta Štůra - představitele slovenského národního života poloviny 19. století představí předsedkyně Regionální obce Slováků v Hradci Králové Júlie Špalková. Ludovít Štůr prožil právě v našem městě velkou lásku. Kdo okouzlil v Hradci Králové Ludovíta Štúra? 


Víte co je to čipka a čipkování? Jak vypadá slovenská krajka a jaká je její historie? Pozveme vás také na výstavu slovenské krajky do královéhradecké Filharmonie. 

Dozvíte se, jak správě vařit halušky a jak chutná kontušovka. 

Pavla Kindernayová natočila zajímavý rozhovor s populární slovenskou zpěvačkou Janou Kirschner. 

Našimi hosty u mikrofonu budou také Igor Timko, Sisa Sklovská, Taťána Kuchařová a chybět nebudou ani humorné scénky, které připomenou česko - slovenskou vzájemnost.  

Po celý den vám budeme hrát československé písničky a na česko-slovovenské vztahy se zeptáme známých osobností. 

Československý den na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové v pátek 28. října 2016. 

Pořad: Páteční host  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: pátek 10:04;  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Srážky: déšť, D11-82,8
  Srážky: přeháňky, Jičín-obchvat
  Srážky: přeháňky, Vestřev

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace