Páteční host13. října  2017 v 10:04  

Zpěvačka Alžběta Bohdanová a spisovatelka Zuzana Maléřová. Nikdy neznáme konec příběhu

Zpěvačka Alžběta Bohdanová a spisovatelka Zuzana Maléřová spolu s Ladou Klokočníkovou v radioklubu Českého rozhlasu Hradec Králové - Foto: Milan Baják

Zpěvačka Alžběta Bohdanová a spisovatelka Zuzana Maléřová spolu s Ladou Klokočníkovou v radioklubu Českého rozhlasu Hradec KrálovéFoto: Milan Baják

V pátek 13. října přivítala v pořadu Páteční host od 10:00 v přímém přenosu z Radiokavárny v Havlíčkově ulici v Hradci Králové Lada Klokočníková zpěvačku Alžbětu Bohdanovou - vnučku herečky Blanky Bohdanové a Zuzanu Maléřovou - spisovatelku a publicistku.

Mladá zpěvačka Alžběta Bohdanová, vnučka známé herečky Blanky Bohdanové, vydala doslova před několika dny své CD s názvem O lásku dál. Křest proběhl v 11. října v Praze na Hlavním nádraží v kulturním sále historické Fantovy budovy, stálé scéně ProDIvadla. Album pokřtili a uvedli do světa herci Martina Randová, Lenka Loubalová a Jan Jiráň. 

Zpěvačka Alžběta Bohdanová a spisovatelka Zuzana Maléřová - Foto: Milan Baják

Zpěvačka Alžběta Bohdanová a spisovatelka Zuzana MaléřováFoto: Milan Baják

Zuzana Maléřová pracovala od roku 1990 do roku 1997 jako tisková mluvčí činohry Národního divadla. 

Na svých projektech spolupracuje s Českou televizí (v rámci cyklu (Ne)obyčejné životy natočila 11 dokumentárních filmů např. o Stanislavu Zindulkovi, Lubomírovi Kostelkovi či Blance Bohdanové) a Českým rozhlasem (např. úvahová Dobrá jitra v ČR Praha, Nedělní siesta v ČR Regina). 

V roce 2009 měla autorský pořad v Divadle Viola Praha, na jehož základě vznikly její dvě výpravné knihy. Od května roku 2008 vystupovala v představení Národního divadla uváděného na scéně Divadla Kolowrat Barevný život - benefice Blanky Bohdanové. 

Dcera a matka. Interpretka a autorka písňových textů 

Její knížky mizí z pultů knihkupectví rychle. „Měla bys psát, díváš se na svět úplně jinýma očima," řekl jí kdysi fotbalista Verner Lička, když mu ukázala své zápisky. Nasměroval tak mladou studentku gymnázia v Rožnově pod Radhoštěm na její životní dráhu. 


„Spolu s Marií Podešvovou, valašskou spisovatelkou, ke které jsem ráda chodila, mě upozornili na určitou jinakost, kterou jsem sama neviděla. Líbilo se mi být svá," směje se Zuzana Maléřová. 

Fotbal a divadlo. To jsou prostředí, ze kterých čerpá inspiraci do svých knih o životě. Jejím velkým tématem jsou i děti. Ty své dvě přivedli na svět s fotografem Vladem Bohdanem, jehož fotografie velkou část knih Zuzany Maléřové doprovázejí. 

„Nikdy, a v lásce to platí obzvlášť, neznáme konec příběhu," říká Zuzana Maléřová. 

Blanka Bohdanová s rodinou (syn Vlado, vnoučata Alžběta a Jeroným, snaha Zuzana Maléřová a herecký kolega a přítel Stanislav Zindulka) - Foto: Zuzana Maléřová

Pořad: Páteční host  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: pátek 10:04;  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Od 24.10.2017 04:55 do 06:55; na silnici 16 u obce Vidochov okres Jičín; nehoda; střet OA s divočákem, na místo jede PČR.
  Od 22.10.2017 19:00 do 24.10.2017 06:00; na silnici 331 u obce Tuhaň okres Mělník; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte zdržení; OSTRAVA - MĚLNÍK V době od 19.00 hod. dne 22.10.2017 do cca 04.00 hod. ...
  ulice K Sirkárně, Nové Město nad Metují, okr. Náchod, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 08:00 Do 30.11.2017 23:59, Úplná uzavírka místní komunikace v délce cca 135 m. Příjezd pro obslužnost pozemků ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace