Regionální scéna20. března  2017 v 18:04  

Band-a-SKA stahuje jednoho posluchače za druhým do svého SKákavého světa

Band-a-SKA stahuje jednoho posluchače za druhým do svého SKákavého světa - Foto: Archiv skupiny Band-a-ska

Band-a-SKA stahuje jednoho posluchače za druhým do svého SKákavého světaFoto: Archiv skupiny Band-a-ska

Band-a-SKA je mladá osmičlenná kapela hrající hudbu na pomezí stylů ska, reggae, popu a rocku. Jejich kořeny jsou převážně v hudebních tělesech okolo ZUŠ v Týništi nad Orlicí. Sedm mladých mužů a jedna slečna se nedávno zavřeli do studia, s producentem Ecsonem Valdesem natočili materiál na nové CD a na sociálních sítích také najdete jejich nový videoklip k písničce z EP V Našem lese děs a běs - Až mi bude pětapadesát.

Devět mladých muzikantů s věkovým průměrem okolo dvaceti let se rozhodlo postavit kapelu, hrající rychlejší reggae, tedy ska. Band-a-SKA se dala dokupy v roce 2010 a kombinuje off beatový rytmus SKA muziky s prvky popu, jazzu a funky. 

Do tohoto času vydala kapela CD Zajíc v pytli (2013) a tři EP, z nichž nejnovější V našem lese děs a běs pokřtila letos v březnu. Kromě klubových a festivalových vystoupení v ČR má za sebou i koncerty v Polsku nebo vystoupení v Berlíně. 

Kapela od roku 2011 objíždí malé i velké hudební akce, na kterých stahuje jednoho diváka za druhým do svého SKákavého světa. 

Čtěte také: Band-a-ska z Týniště nad Orlicí představí Zajíce v pytli

A pomocí kombinace všech možných nástrojů kouzlí úsměvy na tváři každého fanouška, který si chce koncert užít. 

Každý člen kapely přinaší do tvorby jiný hudební přístup a dohromady se snaží skupina vytvořit kompaktní zvuk, který pak šíří dál. 

Rok 2016 byl rokem změn. Rozsvícení Vánočního stromku v Týništi bylo možná jedním z posledních koncertů, kde jste mohli slyšet Band-a-SKU ve svém původním kabátě, protože kromě nového EP kapelu čeká hodně velká práce na celém dosavadním repertoáru, se kterým se vám ukazuje na koncertech. 

A to práce taková, že některé písničky možná na první poslech ani nepoznáte. 

Nejen o novinkách a plánech si povídali se dvěma členy skupiny Band-a-SKA Lucie a Tomáš Peterkovi. 

Příjemný poslech! 

Pořad: Regionální scéna  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: pondělí 18:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  místní komunikace, Dobruška (okres Rychnov nad Kněžnou), uzavřeno, Od 22.09.2017 00:00 Do 23.09.2017 23:59, uzavírka: náměstí F. L. Věka, část ulice Solnická, část ulice Novoměstská, část ulice Opočenská ...
  silnice I/14, Bílý Újezd - Ještětice, okr. Rychnov nad Kněžnou, stavební práce, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 25.09.2017 00:00 Do 30.11.2017 23:59, částečná uzavírka silnice I/14 na území ...
  ulice Zámostí, Hradec Králové, okr. Hradec Králové, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 25.09.2017 00:00 Do 29.09.2017 23:59, úplná uzavírka části ul. Zámostí, Hradec Králové, Vydal: Magistrát města ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace