Proč rádio?

Proč ne! Rozhlas oslovuje se značnou intenzitou velký počet potenciálních zákazníků zejména v emotivní rovině, oslovuje své posluchače i na místech a v časech, kde je ostatní média nezastihnou.

Rádio a komerční komunikace aneb šest důvodů proč rádio. 

1. Rádio působí všude 

Rádio je nedílnou součástí denního života. Působí na posluchače témeř 24 hodin denně, je mobilní, a proto je společníkem po celý den. Při poslouchání rádia můžete pracovat, řídit automobil, nakupovat. 

2. Má širokou působnost 

Rádio poslouchají téměř všichni. Lidé stráví s rádiem nejvíce času ze všech médií - průměrný posluchač stráví poslechem více než 4 hodiny denně. Rádio je nejlepším prostředkem k oslovení těch lidí, kteří nemají čas sledovat jiná média (manažeři , podnikatelé). 

3. Rádio je médium v pravou chvíli 

Nejúčinnější reklama je ta, která zasáhne spotřebitele v okamžiku nákupního rozhodování. Většina nákupů je realizována během dne a celodenní kontakt rádia s posluchači umožňuje rozhlasové reklamě ovlivnit jejich rozhodování o koupi právě v době nákupů. 

4. Cena 

Náklady na rozhlasovou inzerci jsou v porovnání s TV a tiskem o řád nižší. Poměr mezi náklady na reklamní kampaň a zásahem cílové skupiny je velice příznivý. Nízké náklady umožňují dosáhnout vysoké frekvence zásahu nejúčinněji ze všech médií. 

5. Rádio je rychlé a flexibilní 

Výroba a odvysílání reklamního spotu v rádiích jsou možné v mnohem kratším čase než v tisku a televizi. Pro rychlé působení je třeba média, které je aktuální, rychlé, výkonné a flexibilní. Rozhlas je nejrychlejší ze všech médií, tím dostává klient příležitost být první. 

6. Rádio je kontaktní a kreativní  

Rádio je nejkomunikativnější médium, a proto zůstává pro posluchače intimní a blízké. Soutěže a přímé telefonáty do vysílání nabízejí možnosti pro promotion produktů. Rozhlasová reklama působí na emoce, vytváří pocity a asociace. Proto je vhodná pro vytváření image, při tvorbě nákupního rozhodnutí a umístění výrobku na trhu. 

Královehradecký kraj
  ulice K Sirkárně, Nové Město nad Metují, okr. Náchod, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 08:00 Do 30.11.2017 23:59, Úplná uzavírka místní komunikace v délce cca 135 m. Příjezd pro obslužnost pozemků ...
  silnice I/35, část obce Kometa, Kbelnice, okr. Jičín, oprava povrchu vozovky, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 23.10.2017 08:00 Do 15.12.2017 23:59, částečná uzavírka silnice I/35 (po polovinách) ...
  silnice III/3025, Martínkovice - Božanov, okr. Náchod, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 07:00 Do 05.11.2017 23:59, Jedná se úplnou uzavírku silnice č. III/302 5 v úseku od konce obce Martínkovice ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace