Na větvi s Halinou11. září  2017 v 18:04  

Herečky Lucie Polišenská a Kristýna Leichtová jsou Na větvi s Halinou

Kristýna Leichtová - Foto: Marie Prokůpková

Kristýna LeichtováFoto: Marie Prokůpková

Český rozhlas uvádí talkshow Haliny Pawlowské a jejích hostů : „Na větvi s Halinou" v pondělí 11. září 2017 v přenosu ze sálu Romantika Spa Resortu Tree od Life (Strom života) v Lázních Bělohrad od 18 hodin. Jako hosty Halina přivítala dvě mladé a půvabné herečky - Lucii Polišenskou a Kristýnu Leichtovou. Těšíme se na vás u rozhlasového přijímače, nebo přímo v Lázních Bělohrad.

Lucie Polišenská se narodila v moravském Šumperku, později se s rodiči přestěhovala do nedalekého Rapotína. Původně chtěla být zdravotní sestrou, pak ale začala účinkovat v šumperském divadle, kde se jí zalíbilo. Zkusila přijímací zkoušky na pražskou pražskou DAMU, kam byla následně přijata. Tak se definitivně rozhodla pro hereckou kariéru. 

Mezi roky 2008-2015 působila v pražském Divadle na Vinohradech. Za roli Marty Dekasové ve hře Noční motýl, uváděné v Městském divadle Kladno, získala širší nominaci na cenu Thálie. V roce 2015 přešla do Národního divadla. 

Herečka Lucie Polišenská - Foto: Prokop Havel

Herečka Lucie PolišenskáFoto: Prokop Havel

Její významnou rolí byla postava Káči ve filmu Jana Prušinovského Kobry a užovky. Dále hrála v seriálech Ohnivý kuře, nebo internetovém Autobazaru Monte Karlo. V roce 2016 se objevila ve filmech Instalatér z Tuchlovic nebo Jak se zbavit nevěsty. 

Známou se stala i díky roli baculaté cukrářky v seriálu Ohnivý kuře. Přesněji, díky tomu, že má postavu, které se říká XL. Ale jak tvrdí Lucie Polišenská, váha ji příliš netrápí. Říká, že být jiná, je v herectví velká výhoda. 

„Když jsou si tři herečky podobné, mají to těžší. Mezi mnou a nějakou drobnou hezkou dívkou se nerozhoduje. Takže mám teď dost práce,“ směje se herečka. 

Herečka Kristýna Leichtová se narodila v Plzni. V roce 2006 ztvárnila jednu z postav v úspěšné komedii Účastníci zájezdu, natočené na motivy románu Michala Viewegha. 

Už během studia hudebně-dramatického oddělení Pražské konzervatoře, kterou absolvovala v roce 2007, účinkovala v menších rolích na pražských scénách (Divadlo komedie, Stavovské divadlo, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Žižkovské divadlo, Ta fantastika) a současně se představila na filmovém plátně. Hrála také v komedii Žralok v hlavě. 

Kristýna Leichtová - Foto: Tomáš Mařas

Zahrála si také v jedné epizodě cyklu Soukromích pastí a v roce 2010 si zahrála ve filmu Bastardi. V seriálu Cesty domů představovala poručíka Mgr. Terezu Slukovou. 

V roce 2012 se objevila na obrazovkach v seriálu Gympl s (r)učením omezeným v hlavní roli Denisy Hájkové. 

Věnuje se tanci, zpěvu a výtvarnému umění. 

Kristýna Leichtová se ničeho nebojí, jde do všeho po hlavě a především televizní soutěže bere jako výzvu. Předvedla to jak v Pevnosti Boyard, tak i účasti ve StarDance. 

Má dohromady šest sourozenců. Ačkoli jsou nevlastní, má s nimi skvělý vztah, a proto si dokáže velmi dobře představit, že by sama měla velkou rodinu. 

Halina Pawlowská - Foto: Jan Bartoněk

V talkshow "Na větvi s Halinou" přivítá vždy Halina Pawlowská milé hosty. Součástí pořadu je také živý hudební doprovod. 

Zažijte neopakovatelnou atmosféru přímo v sále spolu s námi. Těšíme se na vás u rozhlasového přijímače, nebo přímo v Lázních Bělohrad. 

Pořad: Na větvi s Halinou  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: 2. pondělí v měsíci 18:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  silnice III/2854, Žireč - Hřibojedy, okr. Trutnov, uzavřeno, stavební práce, Od 26.09.2017 10:00 Do 29.10.2017 23:59, Objížďka - bez rozlišení: přes: Stanovice, silnice III/32542 (Vestec), silnice III/2855 ...
  ulice Zámostí, Hradec Králové, okr. Hradec Králové, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 26.09.2017 07:00 Do 29.09.2017 23:59, úplná uzavírka části ul. Zámostí, Hradec Králové, Vydal: Magistrát města ...
  silnice I/14, Bílý Újezd - Ještětice, okr. Rychnov nad Kněžnou, stavební práce, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 26.09.2017 07:00 Do 30.11.2017 23:59, částečná uzavírka silnice I/14 na území ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace