Táňa Vilhelmová a Vojtěch Dyk jsou Na větvi s Halinou

Natáčení hry Večírek, Tatiana Vilhelmová - Foto: Tomáš Vodňanský

Natáčení hry Večírek, Tatiana VilhelmováFoto: Tomáš Vodňanský

Český rozhlas uvádí talkshow Haliny Pawlowské a jejích hostů : „Na větvi s Halinou" v pondělí 8. května 2017 v přenosu ze sálu Romantika Spa Resortu Tree od Life (Strom života) v Lázních Bělohrad od 18 hodin. Jako hosty Halina přivítala partnerský pár Táňu Vilhelmovou a Vojtu Dyka. Těšíme se na vás u rozhlasového přijímače, nebo přímo v Lázních Bělohrad.

Filmová a divadelní herečka Tatiana Vilhelmová se od deseti do devatenácti let věnovala baletu a zpěvu v Kühnově dětském sboru a recitaci. Nedokončila studium Státní konzervatoře Praha. Její matka Karla Winklerová žije v Pretorii (JAR), otec na Ukrajině, má o dva roky staršího bratra Viktora a podle svých slov „hromadu nevlastních sourozenců“. 

Jejím partnerem je herec Vojtěch Dyk. V roce 2013 se jim narodil syn Alois. 

V letech 2002 - 2014 byla členkou souboru Dejvického divadla, nadále zde hraje jako host. 

Několikrát byla nominována na různá ocenění (sedmkrát Český lev, Cena Thálie, Cena Alfréda Radoka, Neviditelný herec). Sedmá nominace na Českého lva 2006 za hlavní ženský herecký výkon ve filmu Štěstí byla korunována vítězstvím. Ocenění se dočkala i na zahraničních festivalech (Televizní festival Monte Carlo 2001 za snímek Společnice, „Shooting star 2003“ (promo akce při MFF Berlín)). 

Táňa Vilhelmová je často obsazována, ale nezůstala u jednoho hereckého typu. Často výrazná změna vzhledu v jejích rolí způsobuje, že je nejen obtížně „zaškatulkovatelná“, ale pro širokou veřejnost i obtížně zapamatovatelná. Svůj charakteristický chraplavý soprán občas využívá pro voiceover. 

Podílí se na řadě dobročinných akcí, často se svou kamarádkou Aňou Geislerovou. 

V roce 2017 se účastní 3. řady televizní show Tvoje tvář má známý hlas. 

Vojtěch Dyk při natáčení jazzové hříčky Onehand Jack - Foto: Tomáš Vodňanský

Herec a hudebník Vojtěch Dyk je synem známého literárního historika a spisovatele PhDr. Radko Pytlíka, CSc., a Věry Dykové, majitelky nakladatelství Emporius. 

Jedním z jeho příbuzných je český básník Viktor Dyk, představitel české avantgardní generace z přelomu 19. a 20. století. 

Ke zpěvu se Vojtěch Dyk dostal přes dětský sbor. Zpíval v kapelách Davidoff a T.O.P. Dream Company. V současné době účinkuje v Národním divadle a v divadle La Fabrika. Je především znám jako frontman hudební kapely Nightwork a její tříčlenné podskupiny Tros Discotequos. Během posledních let se představil též jako zpěvák brněnské swingové formace B-Side Band. 

Od počátku studií na DAMU se objevoval na mnoha divadelních scénách, zpíval v několika kapelách a po malých krůčcích se stával úspěšnějším. Do povědomí široké veřejnosti se však mnohem snáze a daleko výrazněji zapsal především jako zpěvák. 

Nezahálel však ani na filmovém poli a v televizním filmu Rytmus v patách, který natočila Andrea Sedláčková podle knižní předlohy Josefa Škvoreckého s názvem Malá pražská Matahára, ztvárnil postavu mladého saxofonisty Dannyho Smiřického. Do povědomí široké veřejnosti vstoupil i díky veleúspěšnému filmu Ženy v pokušení, v němž ztvárnil mladého záletníka. 

Značnou část svého života prožil na Letné, kterou označuje jako stěžejní místo svého domova. Už jako dítě velmi rád sportoval a některým sportům, například fotbalu a florbalu se věnoval závodně. Je velkým fanouškem fotbalového týmu AC Sparta Praha. 

Halina Pawlowská - Foto: Jan Bartoněk

V talkshow "Na větvi s Halinou" přivítá vždy Halina Pawlowská milé hosty. Součástí pořadu je také živý hudební doprovod. 

Zažijte neopakovatelnou atmosféru přímo v sále spolu s námi. Těšíme se na vás u rozhlasového přijímače, nebo přímo v Lázních Bělohrad. 

Pořad: Na větvi s Halinou  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: 2. pondělí v měsíci 18:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Od 22.10.2017 18:05 do 20:05; v ulici Masarykovo náměstí v obci Nová Paka okres Jičín; nehoda; havárie OA, bez zranění.
  ulice K Sirkárně, Nové Město nad Metují, okr. Náchod, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 10:00 Do 30.11.2017 23:59, Úplná uzavírka místní komunikace v délce cca 135 m. Příjezd pro obslužnost pozemků ...
  silnice III/3025, Martínkovice - Božanov, okr. Náchod, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 07:00 Do 05.11.2017 23:59, Jedná se úplnou uzavírku silnice č. III/302 5 v úseku od konce obce Martínkovice ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace