Kotlety v bramboráku - inovovaná česká klasika

Bramboráky - Foto: Fotobanka Pixabay

BramborákyFoto: Fotobanka Pixabay

Bramboráky jsou zázrak doslova z ničeho. Stačí vám prosté struhadlo, trocha cviku a budete za hvězdu. Všichni budou mít boule za ušima. Bramborák nebo také cmunda je tradiční pokrm většiny slovanských a germánských národů a Maďarů. Připravuje se smažením na tuku tenké vrstvy těsta z jemně nastrouhaných syrových brambor, mouky, vajec, česneku, soli a majoránky, případně mléka a dalšího koření.

A vzpomeňme také Krkonošské sejkory! 

Krajový druh bramboráku, který je velmi oblíbený na různých krkonošských slavnostech a jarmarcích, které se pečou přímo na plotně. V minulosti byly velmi častým pokrmem i u chudších vrstev, protože obsahují suroviny, které byly k dostání téměř v každé domácnosti. 

My si dnes tuto úžasnou českou klasiku ještě trošku vylepšíme. 

Jaké suroviny budete potřebovat: 

Šťavnatá kotleta - Foto: Fotobanka Pixabay

Šťavnatá kotletaFoto: Fotobanka Pixabay

5 brambor
česnek
kmín
majoránka
mléko na naložení masa
pepř
sůl
vejce
4 kotlety 

A postup přípravy kotlet v bramboráku: 

Maso si omejeme, nakrojíme, naložíme na dvě hodiny do mléka, potom osolíme a opepříme. Já dávám citronový pepř. A krátce orestujeme naprudko na pánvi z obou stran. 

Brambory si oloupeme, umyjeme, nastroucháme na hrubo, scedíme veškerou vodu a zalejeme trochou horkého mléka, aby brambory nezčernaly. Přidáme sůl, pepř, kmín, majoránku, prolisovaný česnek a vejce aby se nám vše krásně spojilo. 

Na rozehřátý tuk rozprostřeme bramborovou hmotu a smažíme z jedné strany. Na horní stranu dáme orestovanou kotletu a zakryjeme tenkou vrstvou bramborového těsta. 

Po usmažení z jedné strany opékáme i z druhé strany. 

Podáváme s čalamádou, kyselým okurkem nebo jinou zeleninou. 

Přejeme dobrou chuť! 

Vaříme s rozhlasem - Foto: Aleš Vavřík

V Německu je rozšířena i sladká varianta bramboráku (Kartoffelpuffer): těsto se připravuje bez česneku a zmíněných koření, bramborák se potírá sladkým jablečným protlakem. Taktéž v Polsku se bramborák (Placek ziemniaczany) jí i na sladko, jen posypaný cukrem, případně politý smetanou. Na Valašsku se připravuje jen ze strouhaných syrových brambor a mouky, za tepla se potře máslem a pocukruje. 

Pořad: Vaříme s Habadějem  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: sobota 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  ulice K Sirkárně, Nové Město nad Metují, okr. Náchod, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 10:00 Do 30.11.2017 23:59, Úplná uzavírka místní komunikace v délce cca 135 m. Příjezd pro obslužnost pozemků ...
  silnice III/3025, Martínkovice - Božanov, okr. Náchod, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 07:00 Do 05.11.2017 23:59, Jedná se úplnou uzavírku silnice č. III/302 5 v úseku od konce obce Martínkovice ...
  silnice III/28437, Lužany, okr. Jičín, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 20.10.2017 07:00 Do 25.10.2017 23:59, Objížďka - bez rozlišení, IS 11 : přes: silnice I/16 (Dřevěnice), silnice I/35 (Úlibice), ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace