Největší gurmánský festival si podmanil pardubické závodiště

Drink v kostce - Foto:  FRESH festival

Drink v kostceFoto:  FRESH festival

Máte rádi dobré jídlo a navíc čas o tomto víkendu? V tom případě zavítejte na Bosch Fresh festival do Pardubic. Dostihové závodiště se promění v jednu velkou restauraci s desítkami zahrádek. A podávat se bude to nejlepší menu. Na své si přijdou prostě všichni, od pivních nadšenců, přes milovníky světové kuchyně, až po rodiny s dětmi.

Nad kvalitou jídla budou dohlížet ti nejznámější kuchaři. Uslyšíte je i v našem sobotním vysílání. Ve Vaření s Habadějem po jedenácté hodině přivítáme u mikrofonu Zdeňka Pohlreicha a Karolínu Kamberskou. Představí se i jeden z nejlepších molekulárních kuchařů v České republice Tomáš Kubíček. Díky němu ochutnáme například koprovou omáčku vtisknutou do jedné malé krychličky. 

Z dostihového závodiště vysíláme po 11. i po 14. hodině 

Pokud vám nevadí hmyz na talíři, poslouchejte naše vysílání i v sobotu po čtrnácté hodině. Uslyšíte recepty od tzv. hmyzáka - entomofága Petra Ocknechta. O lahodnou kávu se postará jeden z nejlepších baristů u nás Roberto Trevizan. Tento zakladatel Mistrovství baristů ČR a lektor Školy kávy bude hostem Českého rozhlasu Pardubice a Hradec Králové. Moderátorky přímého přenosu Zdena Kabourková a Jitka Slezáková ochutnají mimo jiné husí játra, která se vracejí do módy a také šnečí variace. 

Nejlepší menu ve východních Čechách 

Po celou dobu konání festivalu můžou návštěvníci degustovat menu TOP restaurací východočeského regionu a v soutěži si zvolit tu nejlepší z nich. O vítězi pak rozhodnou jak hlasy veřejnosti, tak odborné poroty. 

 

Největší gurmánský festival se vrátí na pardubické závodiště

Vložit na svůj web

Zajímavým bodem letošního ročníku je ale i objevování různých světových kuchyní a specialit. „V minulých letech jsme si všimli velkého zájmu lidí o vše, co souvisí se zahraniční gastronomií. Proto jsme se rozhodli pojmout letošní ročník jako takovou malou cestu napříč kulinářským světem. Návštěvníci tak mohou například v Pardubicích ochutnat kuchyni španělskou nebo vietnamskou“, uvedl pořadatel festivalu Petr Jirásek. 

Festival se uskuteční 17. a 18. června 2017, v areálu Dostihového závodiště Pardubice. V sobotu bude v celém areálu program mezi 10:00-20:00 a v neděli pak od 10:00 do 17:00 hodin. 

Pořad: Vaříme s Habadějem  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: sobota 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Od 17.10.2017 18:05 do 22:10; na silnici 35 u obce Všestary okres Hradec Králové; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2 x OA bez zranění. Na místě PČR.
  Od 17.10.2017 16:30 do 20:35; na silnici 2997 u obce Skalice okres Hradec Králové , délka 523m; nehoda; 5 havarovaných vozidel; probíhá vyšetřování nehody; 5 x OA bez zranění. Na místě PČR.
  Od 17.10.2017 15:35 do 19:40; na silnici 324 u obce Stěžery okres Hradec Králové , délka 202m; nehoda; 3 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 3 x OA bez zranění. Na místě PČR.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace