Největší gurmánský festival si podmanil pardubické závodiště

Drink v kostce - Foto:  FRESH festival

Drink v kostceFoto:  FRESH festival

Máte rádi dobré jídlo a navíc čas o tomto víkendu? V tom případě zavítejte na Bosch Fresh festival do Pardubic. Dostihové závodiště se promění v jednu velkou restauraci s desítkami zahrádek. A podávat se bude to nejlepší menu. Na své si přijdou prostě všichni, od pivních nadšenců, přes milovníky světové kuchyně, až po rodiny s dětmi.

Nad kvalitou jídla budou dohlížet ti nejznámější kuchaři. Uslyšíte je i v našem sobotním vysílání. Ve Vaření s Habadějem po jedenácté hodině přivítáme u mikrofonu Zdeňka Pohlreicha a Karolínu Kamberskou. Představí se i jeden z nejlepších molekulárních kuchařů v České republice Tomáš Kubíček. Díky němu ochutnáme například koprovou omáčku vtisknutou do jedné malé krychličky. 

Z dostihového závodiště vysíláme po 11. i po 14. hodině 

Pokud vám nevadí hmyz na talíři, poslouchejte naše vysílání i v sobotu po čtrnácté hodině. Uslyšíte recepty od tzv. hmyzáka - entomofága Petra Ocknechta. O lahodnou kávu se postará jeden z nejlepších baristů u nás Roberto Trevizan. Tento zakladatel Mistrovství baristů ČR a lektor Školy kávy bude hostem Českého rozhlasu Pardubice a Hradec Králové. Moderátorky přímého přenosu Zdena Kabourková a Jitka Slezáková ochutnají mimo jiné husí játra, která se vracejí do módy a také šnečí variace. 

Nejlepší menu ve východních Čechách 

Po celou dobu konání festivalu můžou návštěvníci degustovat menu TOP restaurací východočeského regionu a v soutěži si zvolit tu nejlepší z nich. O vítězi pak rozhodnou jak hlasy veřejnosti, tak odborné poroty. 

 

Největší gurmánský festival se vrátí na pardubické závodiště

Vložit na svůj web

Zajímavým bodem letošního ročníku je ale i objevování různých světových kuchyní a specialit. „V minulých letech jsme si všimli velkého zájmu lidí o vše, co souvisí se zahraniční gastronomií. Proto jsme se rozhodli pojmout letošní ročník jako takovou malou cestu napříč kulinářským světem. Návštěvníci tak mohou například v Pardubicích ochutnat kuchyni španělskou nebo vietnamskou“, uvedl pořadatel festivalu Petr Jirásek. 

Festival se uskuteční 17. a 18. června 2017, v areálu Dostihového závodiště Pardubice. V sobotu bude v celém areálu program mezi 10:00-20:00 a v neděli pak od 10:00 do 17:00 hodin. 

Pořad: Vaříme s Habadějem  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: sobota 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Od 23.6.2017 07:35 do 09:40; v ulici Gočárova třída v obci Hradec Králové; nehoda; 2 havarovaná vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; 2x OA, bez zranění.
  Od 23.6.2017 07:25 do 09:30; v ulici Komenského v obci Nové Město nad Metují okres Náchod; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA, se zraněním.
  Od 23.6.2017 06:50 do 08:55; na silnici 14 u obce Solnice okres Rychnov nad Kněžnou; nehoda; 2 x OA, bez zranění, na místě složky IZS, provoz řízen kyvadlově

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace