Zapečené brambory na talíři určitě nikdy nezklamou. Udělejte si je netradičně s lososem

Udělejte si netradičně zapečené brambory s lososem (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Stock.xchng

Udělejte si netradičně zapečené brambory s lososem (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Stock.xchng

Losos patří mezi nejdostupnější ryby na našem trhu. V kuchyni se dají využít téměř všechny jeho části. Losos patří mezi tučnější ryby. Více tuku obsahuje její břišní část, která je také šťavnatější. Obsah tuku se ale například s vepřovým masem opravdu nedá srovnat.

Navíc je tato rybka zdrojem dobře stravitelných bílkovin, nenasycených mastných kyselin omega 3, vitaminů skupiny B a D a dále minerálů jako selen, draslík a další. O příznivém vlivu lososa a celkově ryb na naše zdraví není třeba žádných dalších debat. 

Vaříme s rozhlasem

Češi mají brambory děsně rádi a berou je jako samozřejmý základ spousty tradičních jídel. Jsou neuvěřitelně univerzální a je s nimi spojena spousta různých úprav, které nám tu zůstaly z dob, kdy brambory tvořily základ stravy. 

Křehké maso lososa zapečené spolu s bramborami vás určitě nezklame. 

Tak, dobrou chuť! 

Co budete dnes potřebovat: 

600 g lososa
700 g brambor
4 dl smetany
300 g celeru
4 vejce
4 lžíce nasekanoého kopru
40 g másla
sůl 

losos - Foto: Fotobanka Pixabay

Postup přípravy:
Lososa osolíme, rozkrojíme na čtvrtiny a necháme chvíli v chladu. Brambory oloupeme a nakrájíme na jemné plátky. Vložíme je do mísy a promícháme s rozšlehanými vejci, smetanou, solí a koprem.
Celer oloupeme, nakrájíme na plátky, vložíme je do vroucí osolené vody a necháme krátce přejít varem. Vyjmeme je, necháme okapat a přimícháme k bramborám.
Zapékací mísu vymažeme máslem, rozložíme tři čtvrtiny brambor s celerem,
na brambory rozložíme naporcovaného lososa a zakryjeme ho zbylými bramborami s celerem. Mísu vložíme do trouby vyhřáté na 160° C a vše zapečeme dozlatova. 

Zajímavosti:
Losos stráví většinu svého života v moři, svůj život však započne a skončí v řece. Je dokázáno, že ke svému životu slanou vodu nepotřebuje, můžeme ho tedy považovat za sladkovodní rybu. 

Lososi, kteří putují skrze obchody a restaurace na vaše talíře, pocházejí většinou ze sádek z oblasti kolem Norska. 

Pořad: Vaříme s Habadějem  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: sobota 11:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  místní komunikace, Dobruška (okres Rychnov nad Kněžnou), uzavřeno, Od 22.09.2017 00:00 Do 23.09.2017 23:59, uzavírka: náměstí F. L. Věka, část ulice Solnická, část ulice Novoměstská, část ulice Opočenská ...
  silnice I/14, Bílý Újezd - Ještětice, okr. Rychnov nad Kněžnou, stavební práce, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 25.09.2017 00:00 Do 30.11.2017 23:59, částečná uzavírka silnice I/14 na území ...
  ulice Zámostí, Hradec Králové, okr. Hradec Králové, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 25.09.2017 00:00 Do 29.09.2017 23:59, úplná uzavírka části ul. Zámostí, Hradec Králové, Vydal: Magistrát města ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace