Zprávy12. srpna  2017 v 09:31  

59 souborů, 1000 herců a tisíce diváků. Tak vypadá v řeči čísel letošní Jiráskův Hronov

Jiráskův Hronov - Foto:  © J. Mach

Jiráskův HronovFoto:  © J. Mach

Tuhhle přehlídku amatérského divadla v minulosti někteří účastníci kritizovali třeba kvůli nedostatačujícímu ubytování a špatné dopravě po městě. Chvíli se dokonce diskutovalo o přesunutí tradiční přehlídky amatérských souborů do jiného města. Jiráskův Hronov tak po kritice připravil na letošek celou řadu novinek. Patří mezi ně například rozšíření programu, ubytování ve stanovém městečku nebo předprodej vstupenek on-line. Jestli změny pomohly, o to se zajímal redaktor Václav Plecháček.

S programovou ředitelkou festivalu Simonou Bezouškovou sedíme uprostřed festivalového dění přímo na hronovském náměstí. A budeme hodnotit průběh letošního festivalu. Jak lidé reagují na to poměrně razantní rozšíření programu? 

„Rozšíření programu se naštěstí setkává s velmi pozitivním ohlasem. Tím, že jsme rozšířili program i v parku Aloise Jiráska, postavili jsme tam i šapitó, tak dochází k tomu, že plná venkovní scéna po skončení představení přechází do šapitó a obráceně. Což je vlastně to nejlepší, co se mohlo stát." 

Přišli jsme do kanceláře ředitelky Jiráskova Hronova Markéty Machové. A i jí se zeptáme, jak návštěvníci festivalu reagují na ty letošní novinky. Vznikly nějaké problémy? 

„Na začátku jsme měli lehký problém s internetovým připojením, což se trošku promítlo i při prvních představeních, při čipování lístků v jednotlivých prostorách. Nicméně jsme ten problém během chvilky vyřešili," říká Markéta Machová. 


Zaznamenali jsme kritiku na on-line objednávání vstupenek. To znamená věc, kterou lidé dělají ještě předtím, než vyjedou z domova na Jiráskův Hronov. Objevily se hlasy, že je to možná o něco složitější, než by bylo zdrávo. Souhlasíte s tím? 

„Nesouhlasím. Jedná se o naprosto standardní systém on-line prodeje vstupenek, který je běžný po celé republice. Véme, že zdokonalíme pro příští rok nákup. Bude zřízen nákupní košík. To vidím jako jediný problém na kterém se pracuje a měl by být na podzim odstraněn," vysvětluje Markéta Machová. 

To znamená, že lidé nebudou muset zadávání každé jednotlivé vstupenky opakovat. 

U mikrofonu je teď předseda Volného sdružení východočeských divadelníků Josef Jan Kopecký. Jak se podle vás podařilo v uvozovkách vychytat mouchy z loňského ročníku? 

„Momentálně se ocitáme v bodě nula. Není to samozřejmě konec, je to běh na dlouhou trať. Ale z letošních ohlasů mám pocit, že jsme se vydali správným směrem. Mouchy stále ještě zřejmě jsou, respektive zaznamenali jsme je a poučili se. Plánujeme změny, například co se distribuce lístků týče. Ale to, že se snad podařilo eliminovat problémy s ubytováním, problémy se stravováním, to nás samozřejmě těší." 

Festival Jiráskův Hronov - Foto: Festival Jiráskův Hronov

Autor:  Milan Baják
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  silnice III/3025, Martínkovice - Božanov, okr. Náchod, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 00:00 Do 05.11.2017 23:59, Jedná se úplnou uzavírku silnice č. III/302 5 v úseku od konce obce Martínkovice ...
  silnice III/28437, Lužany, okr. Jičín, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 20.10.2017 07:00 Do 25.10.2017 23:59, Objížďka - bez rozlišení, IS 11 : přes: silnice I/16 (Dřevěnice), silnice I/35 (Úlibice), ...
  silnice I/14 (ulice Jiráskova), Rychnov nad Kněžnou, okr. Rychnov nad Kněžnou, práce na silnici, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 23.10.2017 00:00 Do 25.10.2017 23:59, z důvodu stavby „I/14 Rychnov ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace