Vyjímečná stavba trutnovského společenského a kulturního centra

Trutnovské společenské a kulturní centrum

Trutnovské společenské a kulturní centrum

V České republice rostou v posledních letech spíše obchodní centra, než nová divadla. Minulý týden dokončená stavba trutnovského společenského a kulturního centra je tedy i v tomto směru výjimečná. Město ji vybudovalo nejen s podílem evropských peněz, ale také za pomoci občanské sbírky. Ponese jméno trutnovského básníka Uffo Horna a svým architektonickým řešením i variabilitou interiéru nemá u nás obdoby. Se zástupkyní trutnovské radnice Veronikou Svobodovou a s ředitelem Liborem Kasíkem se do nového "divadla", které bude slavnostně otevřeno letos v září, vydala redaktorka Eliška Pilařová.

 

Vyjímečná stavba trutnovského společenského a kulturního centra

Vložit na svůj web

V květnu proběhne kompletní zaškolení obsluhy celého objektu a v červnu a červenci by měla probíhat, na základě výsledku výběrového řízení, montáž interiérových prvků.
Slavnostní otevření nového moderního objektu je naplánováno na 24. září 2010.
V roce 1817 se v Trutnově narodil Uffo Horn, syn vysloužilého důstojníka polského původu; jeho matka byla Češka z jihočeské Blatné. Chlapec byl vychován německy a také jeho rodina se přizpůsobila německému prostředí v tehdejším Trutnově. Přesto měl mnoho přátel mezi českými studenty, mladými novináři a básníky. V jeho díle jsou časté motivy z české historie a z českého venkova, hlavně z Podkrkonoší. - např. tragédie Král Otakar (Kőnig Otakar) a dva svazky novel České vesnice (Bőmische Dőrfer). Uffo Horn zemřel ve svém rodném Trutnově v roce 1860. 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Srážky: déšť, Vamberk
  Od 26.4.2017 13:30 do 15:35; na silnici 300 u obce Kocbeře okres Trutnov; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2 x OA se zraněním. Na místě ZZS, HZS a PČR.
  Od 26.4.2017 12:45 do 14:50; na silnici 11 u obce Vamberk okres Rychnov nad Kněžnou; nehoda; havarované vozidlo; probíhá vyšetřování nehody; havárie OA do příkopu, se zraněním osob. Na místě PČR? ZZS ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace