Zprávy22. července  2017 v 08:00  

Africký festival roztancuje do 30. července ZOO Dvůr Králové nad Labem

Africký festival roztancuje ZOO Dvůr Králové nad Labem - Foto: Lukáš Pavlačík

Africký festival roztancuje ZOO Dvůr Králové nad LabemFoto: Lukáš Pavlačík

V sobotu 22. července 2017 začíná ve dvorské zoo tradiční Festival Africa Live plný africké hudby, tanců, umění, ale i jídla a zábavy pro děti. Hlavními hvězdami festivalu jsou zimbabwská hudební a taneční skupina IYASA, šestice muzikantů Black Messengers Afro Band a zpěvačka Noma. Festival potrvá do 30. července.

Pestrý program však nabízí návštěvníkům i další africká vystoupení, těšit se tak mohou na bubeníky ze států západní Afriky nebo zpěváky a tanečníky z Gambie a Senegalu. 

Vybrané večery budou patřit tradiční hudbě ze všech koutů Afriky v podání skupiny Black Messengers, koncertu skupiny IYASA nebo zpěvačce Nomě, která byla minulý rok nominována na cenu Zimbabwe Women Awards (ZIWA). 

Web Safari - okno do světa zvířat

Chybět nebude oblíbené promítání filmů s africkou tematikou - dojde tak třeba na film Tarzan či slavné romantické drama Vzpomínky na Afriku. První festivalovou sobotu bude večerní program doplněn úchvatnou ohnivou show. 

Africký festival v ZOO Dvůr Králové nad Labem - Foto: Zoo Dvůr Králové

Africký festival v ZOO Dvůr Králové nad LabemFoto: Zoo Dvůr Králové

Kromě hudebních a tanečních vystoupení mohou návštěvníci během festivalu vyslechnout řadu přednášek o životě v Africe nebo se zajít podívat na tržiště a koupit si pravý africký suvenýr nebo ochutnat domorodé speciality. Ani letos nebudou vynechány zajímavé módní přehlídky. 

Na své si během festivalu přijdou i děti 

Každý den na ně čekají dovednostní úkoly a soutěže, za jejichž splnění získá každý malou odměnu. To vše doplněno oblíbeným malováním na obličej nebo zaplétáním typických afrických copánků. 

Součástí programu bude také slavnostní pojmenování prvního mláděte hrabáče kapského, které se ve dvorské zoo narodilo na jaře tohoto roku. 

Festival potrvá do neděle 30. července a vstup na něj je pro návštěvníky zoo zdarma. 

Africký festival roztancuje ZOO Dvůr Králové nad Labem - Foto: Simona Jiřičková

Autor:  Andrea Jiroušová
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Od 17.10.2017 07:55 do 10:00; na silnici 37 v obci Kocbeře okres Trutnov; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2 x OA bez zranění. Na místě PČR.
  Od 17.10.2017 07:55 do 10:00; v ulici Přibyslavská v obci Nová Paka okres Jičín; nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2 x OA bez zranění. Na místě PČR.
  D11, mezi km 77 a 83, ve směru Hradec Králové, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, oprava vodorovného dopravního značení, Od 17.10.2017 12:00 Do 17.10.2017 18:00, , údržba vodorovného značení ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace