Zprávy19. června  2017 v 11:46  

Hlasité vulgární výkřiky a převracení popelnic. Dvůr Králové řeší rušení nočního klidu

Opilci a rušení nočního klidu (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Pixabay

Opilci a rušení nočního klidu (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Pixabay

Lidé z okolí některých místních barů tvrdí, že se kvůli hluku nemohou v klidu vyspat. Problémy jsou především v okolí nonstopů, situace se navíc zhoršila s novým protikuřáckým zákonem. Klid nazajistily ani pravidelné kontroly strážníků. Policisté jsou téměř bezmocní, rušení nočního klidu nemají jak prokázat. Přímo do nočního centra Dvora Králové vás vezmeme v naší reportáži.

Historické centrum Dvora Králové nad Labem, jedna hodina ráno. Návštěvníci jednoho z místních barů se venku na ulici skvěle baví, ale v domě naproti přes ulici je nálada o poznání horší. 

„Slyšíte, hraje nahlas hudba, opilci řvou, u popelnice kouří a močí," popisuje Petr Kallen, se kterým stojíme v pokoji jeho čtyřletého syna. Okno na ulici musí být prakticky celou noc zavřené. 

„Tady máme ložnici a zase okno. Takže jsme na tom úplně stejně jako v tom dětském pokoji. Slyšíte každé slovo," doplňuje Petr Kallen 

Čtěte také: Obyvatelé Dvora Králové si stěžují na rušení nočního klidu v některých lokalitách

Podobné zkušenosti má i další z obyvatel problematické ulice, Jaromír Šafka. Toho navíc trápí odpadky, které mu neukáznění návštěvníci baru hází na jeho malou zahradu před domem. 

„Tady je PET flaška, sklenice, flaška, patníky, které jsou obvykle na ulici na přechodu a navíc mám rozbitou fasádu," ukazuje Jaromír Šafka čerstvý nepořádek. Právě kvůli těmto problémům se s manželkou až do podzimu odstěhovali na chalupu. 

Opilci a rušení nočního klidu (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Pixabay

O chvíli později už je hluk takový, že přítelkyně Petra Kallena vytáčí linku městské policie. „Dobrý den, chtěla bych zase nahlásit rušení nočního klidu před Skálou. Vybavujou se nám tady, řvou nám tady, rozbíjejí sklenice. Jestli byste mohli přijet. Děkuji." 

Městská policie přijíždí během několika minut, v té chvíli je už ale před barem poměrně klid. 

Strážníci lidem na ulici jen domlouvají, tak jak to dělají obvykle. K tomu, aby někoho pokutovali jim chybí svědci a důkazy. Podle strážníka Petra Karbana navíc často návštěvníci baru žádný zákon ani vyhlášku neporušují. „Většinou je to o tom, že se jen baví. Bohužel večer je to víc slyšet. My když si tady budeme takhle povídat, tak jinak je to slyšet přes den a jinak v noci." 

Alespoň částečně zlepšit situaci by mohla vyhláška, která by omezila provozní dobu problémových podniků. Zastupitelé o ní hlasovali na svém zatím posledním zasedání, neshodli se ale na jejím znění a pro její chválení tak radnice nenašla dostatečnou podporu. 

Autor:  Milan Baják
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Od 20.8.2017 11:10 do 13:15; na silnici 2853 u obce Habřina okres Hradec Králové; nehoda; DN osobní vozidlo a cyklista, se zraněním
  D11, mezi km 75.8 a 75.6, ve směru Praha, práce na silnici, zúžení vozovky na dva jízdní pruhy, Od 20.08.2017 08:59 Do 31.08.2017 10:00, výstavba informačních portálů, doprava vedena dvěma provizorními ...
  silnice I/14, Červený Kostelec, okr. Náchod, uzavřeno, Od 20.08.2017 10:30 Do 20.08.2017 12:00, úplná uzavírka silnice I/14 Červený Kostelec náměstí T. G. Masaryka a ul. 17. listopadu, z důvodu konání ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace