Zprávy2. října  2017 v 08:25  

HOPON. To je nový platební a jízdenkový systém pro MHD v Hradci Králové přes chytrý telefon

Provozovatelé systémů veřejné hromadné dopravy jsou již léta vedeni snahou usnadnit odbavení cestujících s využitím moderních technologií. Inteligentní mobilní platforma pro nákup jízdenek v městské hromadné dopravě HopOn® posouvá tento proces na novou úroveň.

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s. zavedl od 1. října 2017 nový systém odbavení cestujících v městské hromadné dopravě města Hradce Králové. Systém s názvem HopOn umožní cestujícím kupovat každý den v roce v průběhu 24 hodin, jak jízdenky pro jednotlivou jízdu, tak i veškerý sortiment předplatného časového jízdného prostřednictvím chytrého telefonu. 

Jednotlivá jízdenka bude z kategorie časové jízdenky, tzn. na 45/60 minut (platnost do 45 minut v pracovní dny od 04 do 19 hod a 60 minut v pracovní dny od 19 do 04 hod a o víkendu a svátku po celý den). 

Aplikaci je možné si stáhnout do chytrého telefonu zdarma na Google Play či App Store (nejlépe na www.dpmhk.cz/hopon). 

Cestující mohou nakupovat jednotlivé i předplatné časové jízdenky on-line (s přístupem k internetu). Bez datového připojení či připojení k internetu (off-line) lze jednotlivou jízdenku zakoupit prostřednictvím běžné SMS. Aplikace odešle SMS operátorovi, jehož služby zákazník používá. 

Čtěte také: Zdarma se svezete v Hradci Králové Zelenou linkou MHD

Cestující obdrží daňový doklad splňující podmínky EET (zákon č. 112/2016 Sb. o evidenci tržeb) ke každé transakci emailem. 

Veškeré platební transakce zpracovává zabezpečeným způsobem renomovaný český poskytovatel těchto služeb GoPay s.r.o., kdy vlastní platby probíhají pomocí platební karty. 

autobus MHD, interiér - Foto: Eva Odstrčilová

Všechna data se bezpečně zálohují online na serverech, které splňují nejvyšší normy PCI DSS***, což znamená, že veškeré související informace jsou chráněné a zákazníci nemusejí mít žádné obavy ze zneužití dat. 

Systém a aplikace HopOn neuchovávají finanční údaje uživatele (čísla platebních karet, bankovních účtů atd.). 

Tarify, ceny a možnosti výběru jízdenky jsou nastavené podle uživatelského profilu: dospělý, senior, student, dítě atd. tak, aby cestující mohli využívat zvýhodněné jízdné v souladu s pravidly. Cestující může také kupovat jízdenky pro spolucestující (např. děti nebo přátele). 

Jednotlivé jízdenky se vydávají po zaplacení, s platností nejdéle 2 minuty po jejich nákupu tak, aby byla vyloučena možnost nákupu v okamžiku kontroly revizorem. Zákazník do vozu nastupuje dle smluvních přepravních podmínek až s platným jízdním dokladem. 

Dopravní podnik města Hradce Králové, a. s. chce do budoucna nabídnout cestujícím dvě formy úhrady jízdného. Jednak nadále zůstane v platnosti karetní odbavovací systém (Městská karta) včetně rozšíření o použití bankovních karet a dále nabízí tento nový způsob nákupu prostřednictvím chytrých telefonů ve spojení s platební kartou (zejména mladší generaci), který též umožní nákup veškerého sortimentu nabízených jízdenek, včetně zlevněných, kde cestující v telefonu doloží potvrzení o nároku na příslušnou slevu. 

Souběžně bude ještě možnost použít službu Mobilní jízdenky (SMS) a zároveň v hradecké MHD dožívající papírové jízdenky. 

Nejčastěji zmiňovanými výhodami je pohodlí a úspora času, ke kterým lze přidat zabezpečení soukromí, interakce a spolehlivost pro klienty - to vše jsou dobré důvody pro zavedení moderního a efektivního systému HopOn. 

HopOn® je obchodní značka registrovaná společností Adom Intelligent Transport Ltd., která vznikla v Izraeli v roce 2012 a zaměřuje se na vývoj tohoto jedinečného, cenově dostupného řešení, jež lze snadno integrovat do všech forem veřejné dopravy: vlaků, autobusů, tramvají, trolejbusů, metra atd. 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Viditelnost: snížená viditelnost na méně než 50 m, Klenice
  ulice K Sirkárně, Nové Město nad Metují, okr. Náchod, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 10:00 Do 30.11.2017 23:59, Úplná uzavírka místní komunikace v délce cca 135 m. Příjezd pro obslužnost pozemků ...
  silnice III/3025, Martínkovice - Božanov, okr. Náchod, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 07:00 Do 05.11.2017 23:59, Jedná se úplnou uzavírku silnice č. III/302 5 v úseku od konce obce Martínkovice ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace