Zprávy19. května  2017 v 13:45  

Ještě během května má začít u Adršpašských skal stavba nového informačního centra

Adršpach, skály, příroda (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Pixabay

Adršpach, skály, příroda (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Pixabay

U vstupu do Adršpašských skal vyroste ještě letos nové informační centrum. Bude větší, než to stávající a turistům tak nabídne mnohem lepší zázemí. Kde bude stát a jaké zázemí turistům nabídne? Na podrobnosti se při své návštěvě skalního města ptal reportér Václav Plecháček.

S vedoucí infocentra v Adršpachu Beátou Radoňovou stojíme ve starém infocentru. To zatím stále funguje, přestože je to pro turisty jedna malá místnost. Ale v průběhu letošního roku by mělo vyrůst informační centrum nové. Kde bude? 

Jdeme se podívat přímo na to místo. Scházíme ze schodů starého infocentra, obcházíme jej ze strany: „Tady bude vchod do nového infocenta. To bude stát přímo tady na té louce. Bude stát za budovou stávajícího infocentra. Ale vstup bude z úplně jiné strany. Myslím si, že pro návštěvníky tam bude mnohem lepší přístup. A budou mít veškerý komfort v těch nových prostorách." 

Čtěte také: Jezero v Adršpašských skalách láká ke koupání. To je v něm však zakázané

Přicházíme do kanceláře nezávislého starosty Adršpachu Bohuslava Urbana. A ptáme se jej, v jaké fázi se nachází výstavba nového infocentra: „Čekáme na přidělení státní dotace, které by mělo proběhnout koncem května. Máme vybraného dodavatele stavby, máme uzavřenou smlouvu, takže počítáme s tím, že koncem května se začne stavět. Na přelomu srpna a září bychom rádi už otevírali. Jak se to dotkne turistů? V tom prostoru bude stavební ruch a budeme se snažit, aby to co nejméně omezovalo pohyb turistů." 

Co vše bude součástí nového infocentra? 

„Budou to i nové toalety, kterých je v současnosti nedostatek. Je to jeden z bodů, které nové infocentrum řěší. Bude tam přístavba nových toalet pro celoroční provoz," vysvětluje Bohuslav Urban. 

Původně se mluvilo o částce zhruba 6 milionů korun. Už je jasnější představa o celkových finančních nákladech? 

„Infocentrum by mělo přijít přibližně na 5,5 milonu korun. S tím, že přístavba toalet bude stát další asi 2 miliony korun," dodává starosta Adršpachu Bohuslav Urban. 

Autor:  Milan Baják
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Hradec Králové
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Královehradecký kraj
  Od 24.8.2017 07:20 do 09:25; v ulici Víta Nejedlého v obci Hradec Králové; nehoda; 2x OA, bez zranění
  D11, mezi km 60.8 a 61, ve směru Hradec Králové, práce údržby, levý jízdní pruh uzavřen, Od 24.08.2017 09:15 Do 24.08.2017 13:00, , údržba a opravy svislých značek a větrných rukávů, zdroj: ŘSD
  D11, mezi km 62.1 a 58, ve směru Praha, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 24.08.2017 07:30 Do 24.08.2017 13:45, , sekání trávy a údržba travních porostů, zdroj: ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace